GSB IHF EHF
  

Uğur Kılıç, A Milli Kadın Takımı'na seslendi: "Yüz binlere ilham kaynağı olacaksınız"

02-03-2022
THF Başkanı Uğur Kılıç, 2022 Kadınlar Avrupa Hentbol Şampiyonası Elemeleri 6. Grup'ta bu akşam İzlanda ile karşılaşacak A Milli Kadın Hentbol Takımı ile bir araya geldi.

Toplantıda milli oyunculara seslenen Uğur Kılıç, "Hentbol uzun süre ivme kaybetti ülkemizde. Ama kadınlar bunun tam tersini yaptılar. Biz başarıyı nerede elde ettiysek, kadın hentbolu ile elde ettik. Dünyada hentbol bu yönde gidiyor. Her konuda kadınlar ön planda. Biz federasyon yönetimi, anlayış olarak cinsiyet eşitliğinden yana ve hatta kadın sporcunun sayısal olarak daha fazla olması yönünde tutum sergiliyoruz. Yönetim Kurulumuzda da iki kadın üyemiz bulunuyor. Ama biz ne yaparsak yapalım, asıl kahramanlar sizlersiniz. Asıl başrol oyuncuları sizlersiniz. Sizlerin sahada göstereceği efor, performans, ortaya koyacağınız karakter, sizleri televizyonları başında seyredecek yüz binlere ilham kaynağı olacak. Yüz binler sayısını almış olduğum verilerden iletiyorum. Hiç küçümsenmeyecek sayılarla izleniyorsunuz. Yönetime geldiğimizden bu yana her şeyi ölçümlemeye çalışıyoruz. Nereden nereye gideceğimizi iyi analiz etmeye çalışıyoruz. Bu pastayı büyütmek istiyoruz. Ve sizlerin daha doğru şartlarla hentbol oynayan, tam birer profesyonel olmasını istiyoruz. Hentbolu hayatınızın merkezine alarak hayatınızı rahat şekilde devam ettirebilmeniz ve sonrasına dair planlarınızı daha iyi yapabilmenizi istiyoruz. Planlarımızı çalışmalarımız bunun üzerine kuruyoruz, kısa bir iki günlük planlar içinde değiliz. Sizlerin hep yanında olacağız. Sizden isteğimiz çok çalışmanız. Bu akşam da başarılar diliyorum İzlanda karşısında" şeklinde konuştu.

Maça saatler kala son hazırlıklarını yapan Milli Takım oyuncuları, Başantrenör Costica Buceschi yönetiminde, video analiz çalışmasını tamamladı ve maç saatini beklemeye başladı.