GSB IHF EHF
  

U20 Erkekler Avrupa Şampiyonası

22-10-2013

20 Yaşaltı Erkekler Avrupa Hentbol Şampiyonasının eleme grupları belli oldu. Milli Takımımız, Slovenya, Finlandiya ve Estonya ile 5. grupta mücadele edecek.

24 Temmuz -3 Ağustos 2014 tarihleri arasında Avusturya'da düzenlenecek olan 20 Yaşaltı Erkekler Avrupa Hentbol Şampiyonasının eleme gruplarının kuraları Avrupa Hentbol Federasyonu (EHF)'nun Viyana'da ki merkezinde çekildi.

Statü gereği ev sahibi Avusturya ile birlikte 2012 yılı 18 Yaş Avrupa Şampiyonasında birinci olan Almanya ve ikinci olan İsveç, şampiyonaya doğrudan katılacak.

Elemelerde ise 8 grupta toplam 32 takım mücadele edecek. 1-5. gruplarda ilk iki sırayı alanlar, 6-8. gruplarda ise grup liderleri şampiyonaya katılmaya hak kazanacak. Milli Takımımız, Slovenya, Finlandiya ve Estonya ile 5. grupta mücadele edecek.

Eleme grubu maçları tek merkezde 4-6 Nisan 2014 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Milli Takımımızın grubunda ise eleme müsabakaları organizasyonu için Slovenya öncelikli olacak.

EHF Genel Sekreteri Michael Wiederer ile birlikte kura çekimine katılan Avusturya Hentbol Federasyonu Genel Sekreteri Martin Hausleitner, 1994 ve daha genç oyuncuların katılacağı bu organizasyona ev sahipliği yapacakları için çok mutlu olduklarını söyledi.

DİĞER ELEME GRUPLARI İÇİN TIKLAYINIZ..