GSB IHF EHF
  

U20 erkek hentbol milli takımımız hazırlıklarını sürdürüyor

13-07-2018

U20 erkek hentbol milli takımımız, 20-29 Temmuz 2018 tarihlerinde Karadağ’ın Podgorica şehrinde yapılacak olan U20 erkekler Avrupa Şampiyonası (B Klasmanı) müsabakalarına katılacak.

Hazırlıklarına Ankara'da başlayan Millilerimiz, THF spor salonunda çalışmalarını tamamlayarak ikinci etap çalışmalar için İstanbul'a gitti. U20 erkek milli takımımızın Başantrenörü Murat Bilge şampiyona ve kamp çalışmaları hakkında açıklamalarda bulundu.

Slovakya, Letonya, Gürcistan ve Karadağ ile oynayacaklarını belirten Murat Bilge, "ilk hedef grupta iki takım arasında yer alıp yarı final oynamak. Ardından da finale kalıp şampiyonlukla ayrılmak. Ancak asıl hedef bu yaş kategorisinde 1. klasmanda veya U20 Dünya şampiyonasında yer alabilmek."

2 ay önce göreve geldiklerini belirten Bilge, takımın omurgasını oluşturmaya çalıştıklarını kaydetti. Bilge, "Genç Milli Takımımızda 3 ana hedefimiz var. Birincisi Avrupa Şampiyonası 1. Klasmanda yer almak. İkincisi Dünya Şampiyonasına katılmak. Üçüncüsü ise geleceğin A Milli takımının omurgasını oluşturmak." diye konuştu.

Sezonun tamamlanmış olması nedeniyle kamplarda sporcuların eksiklerini kapatmaya çalıştıklarını belirten Bilge, müsabakalarda ellerinden gelenin en iyisini yapacaklarını söyledi.

DORUK PEHLİVAN: ŞAMPİYONLAR LİGİNDE OYNAMAK İSTİYORUM
Avusturya Ligi (HLA) şampiyonu HC Fivers WAT Margareten'e transfer olan Genç Milli Takımımızın oyuncusu Doruk Pehlivan da hedflerinin 1. klasmana katılmak olduğunu belirterek şunları söyledi:

"Takımda Milli takım tecrübesine sahip arkadaşlarımız var. İyi bir ekibiz. Arkadaşlarıma güveniyorum. Karadağ'daki şampiyonada iyi maçlar çıkartacağımıza inanıyorum."

Fivers takımına transferinden dolayı heyecanlı olduğunu belirten Doruk, iyi bir adım attığını belirtti. Türkiye'de hentbol oynayan birçok hentbolcunun da Avrupa'da oynayabilecek durumda olduğunu belirten Doruk, hedefinin Alman ligi Bundesliga veya başka bir ligde oynayarak Şampiyonlar Liginde forma giymek olduğunu söyledi.