GSB IHF EHF
  

U20 Bayanlar Dünya Şampiyonası

22-10-2013

20 Yaşaltı Bayanlar Dünya Hentbol Şampiyonasının eleme grupları belli oldu. Milli Takımımız, Norveç, Çek Cumhuriyeti ve İsrail ile 1. grupta mücadele edecek.

29 Haziran-13 Temmuz 2014 tarihleri arasında Hırvatistan'da düzenlenecek olan 20 Yaşaltı Bayanlar Dünya Hentbol Şampiyonasının eleme gruplarının kuraları Avrupa Hentbol Federasyonu (EHF)'nun Viyana'daki merkezinde çekildi.

Statü gereği ev sahibi Hırvatistan ile birlikte 19 Yaş Avrupa Şampiyonasında birinci olan Rusya ve ikinci olan Macaristan'ın yanı sıra 18 Yaş Dünya Şampiyonasını kazanan Danimarka şampiyonaya Avrupa kıtasından doğrudan katılacak.

Avrupa elemelerde ise 6 grupta toplam 22 takım mücadele edecek. 1,2 ve 3. gruplarda ilk iki sırayı alanlar, 4,5 ve 6. gruplarda ise grup liderleri şampiyonaya katılmaya hak kazanacak. Milli Takımımız, Norveç, Çek Cumhuriyeti ve İsrail ile 1. grupta mücadele edecek.

Eleme grubu maçları tek merkezde 18-20 Nisan 2014 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Milli Takımımızın grubunda ise eleme müsabakaları organizasyonu için İsrail öncelikli olacak.

DİĞER ELEME GRUPLARI İÇİN TIKLAYINIZ...