GSB IHF EHF
  

Millilerimizde Hedef Sırbistan

04-10-2021

A Milli kadın hentbol takımı Baş Antrenörü Birol Ünsal, son zamanların en formda milli takımını oluşturduklarını belirterek, hedeflerinin Sırbistan karşısında puan almak olduğunu söyledi.

2022 Kadınlar Avrupa Hentbol Şampiyonası Grup Elemeleri başlıyor. A Milli Kadın hentbol takımımız, 6. grup ilk maçında 6 Ekim Çarşamba günü deplasmanda Sırbistan ile, ikinci maçında ise Eskişehir'de İsveç ile karşılaşacak. Millilerimiz, bu maçlar için Ankara'daki kamp çalışmalarını tamamladı. 28 Eylül salı günü toplanan milli takımımız, günde çift antrenmanla kamp çalışmaları gerçekleştirdi.

Kamp çalışmaları ve Sırbistan ile İsveç maçları hakkında değerlendirmelerde bulunan Baş Antrenör Birol Ünsal, son zamanların en formda oyuncularıyla bir arada olduklarını belirterek, grup maçlarına iyi başlamak istediklerini söyledi. Sırbistan karşısında hedeflerinin puan olduğunu söyleyen Ünsal, grubun favorisi İsveç karşısında da Eskişehir'de en iyi mücadeleyi vereceklerini kaydetti. Takımda sporcuların hırsından ve performansından memnun olduğunu dile getiren Ünsal, sporcularına güvendiğini söyledi.

Milli takımımız 4 Ekim Pazartesi gece Sırbistan'a hareket edecek. 6 Ekim Çarşmaba günü TSİ 19:00'da Zrenjanin kentindeki Kristalna Dvoran'da Sırbistan ile karşılaşacak. Millilerimiz maçın ardından Türkiye'ye dönecek ve 10 Ekim Pazar günü Eskişehir Porsuk spor salonunda İsveç ile karşı karşıya gelecek. Her iki karşılaşmada TRT Spor'dan canlı olarak yayınlanacak.