GSB IHF EHF
  

Millilerimiz Danimarka'ya hazırlanıyor

20-05-2016

Bayanlar Avrupa Şampiyonası Elemeleri'nde 6. Grup'ta yer alan A Milli Takımımız, 1 Haziran'da Rize'de yapılacak Danimarka maçına hazırlanıyor. Başantrenörümüz Hikmet Vurgun, 'Hedefimiz, Danimarka'yı geçerek grup üçüncülüğünü garantileyip Avrupa Şampiyonası'na katılmak'diye konuştu.

Avrupa Şampiyonası Elemeleri hazırlıklarına devam eden A Milli Bayan Hentbol Takımımız, 6. Grup maçında Danimarka'yı yenerek, finalleri garantilemeyi hedefliyor.

Rize'de 1 Haziran'da yapılacak maçın hazırlıkları kapsamında, Türkiye Hentbol Federasyonu (THF) Spor Salonu'nda başantrenörümüz Hikmet Vurgun yönetiminde yapılan kampı tamamlayan A Milliler, çalışmalarını Rize'de sürdürecek.

HİKMET VURGUN: HEDEFİMİZ DANİMARKA

Hikmet Vurgun yaptığı açıklamada, 23 Mayıs Pazartesi günü Rize'ye gideceklerini ve 9 günlük kampa gireceklerini söyledi.

Grup maçları sonunda en iyi 3. takımın Avrupa Şampiyonası'na katılma hakkı elde edeceğini belirten Vurgun, 'Hedefimiz, Danimarka'yı geçerek grup üçüncülüğünü garantileyip Avrupa Şampiyonası'na katılmak. Danimarka maçının önemi büyük.' dedi.

Rize'deki karşılaşmada kent halkından destek beklediklerini dile getiren Vurgun, şöyle konuştu:

'Şampiyonaya katılmak bizim için çok önemli. THF'nin kuruluşundan bu yana 41 yıl geçti. Bu süre içinde A takım düzeyinde ne bayanlar ne de erkeklerde Avrupa ya da dünya şampiyonasına katılma şansı bulamadık. Belki de bize nasip olacak, en büyük hedefimiz bu.'

Milliler, 6. Grup'ta 2 puan ve averajla üçüncü sırada bulunuyor.