GSB IHF EHF
  

Hikmet Vurgun'dan açıklamalar

10-06-2014

A Milli Bayan Hentbol Takımımızın Teknik Direktörü Hikmet Vurgun, 2014 Avrupa Hentbol Şampiyonasında oynayacağımız İspanya ve Hollanda maçlarını değerlendirdi.

A Milli Bayan Hentbol Takımımız, yarın İspanya ile oynayacağımız eleme grubu maçı hazırlıklarını tamamladı. İzmir'deki kampın ardından hazırlıklarını maçın oynanacağı THF Spor Salonunda sürdüren A Milli Bayan Hentbol Takımımızda Teknik Direktör Hikmet Vurgun, İspanya karşısında en iyi performansı sergileyerek, maçı kazanmak için sahada olacaklarını söyledi. İspanya ve Hollanda maçlarını kazansak dahi gruptan çıkabilmek için çok az şansımız var. Bu iki güçlü takımla oynayacağımız maçlar Dünya Şampiyonası elemeleri öncesi iyi bir hazırlık olacak. Özellikle kampa davet ettiğimiz genç oyuncular var. Bu oyuncularımızın uluslararası alanda tecrübe kazanması çok önemli" diye konuştu.

Sezon sonu olması nedeniyle form tutmanın zor olduğunu dile getiren Vurgun şunları söyledi: "Oyuncularımızın bazıları ligi erken bitirdi. Bazıları ise koçfestte görev aldı. durmadan devam etti ve kampa katıldı. Bu bizi bir hayli etkiliyor. Ayrıca bazı oyuncularımızı sakatlıklar nedeniyle kampa dahil edemedik.