GSB IHF EHF
  

Eler: Tecrübeli kadrodan sonra açığı çok çalışarak kapatacağız

19-09-2017

2018 Avrupa Kadınlar Hentbol Şampiyonası grup elemelerinde İspanya ve Almanya ile karşılaşacak olan milli takımımız, kamp çalışmalarına başladı.


Ankara THF spor salonunda sabah yapılan antrenman ısınma hareketleriyle başladı. Ardından Başantrenörümüz Serdar Eler ve antrenörlerimiz Celal Gençoğlu, Şenay Kabadayı eşliğinde çift kale maç yapan Millilerimiz, antrenmanı taktik çalışmayla antrenman .

Antrenman öncesi açıklamalarda bulunan Serdar Eler, yeni bir jenerasyon ile Milli Takım kampI gerçekleştirdiklerini söyledi. Genelde Yıldız ve Genç Milli takımlarda uzun zamandır birlikte oynayan oyuncularla bir havuz oluşturduklarını kaydeden Eler, "Hedefimiz çok fazla maç yaparak tecrübe kazanmak. Avrupa Şampiyonası Elemelerinde 6 tane maç yapacağız. Hazırlık turnuvalarımız da olacak. Akdeniz Şampiyonasına kadar takımın yapacağı müsabakalar önemli. Çok tecrübeli bir kadrodan sonra genç bir kadroyla çalışacağız. Çok çalışarak, çok müsabaka yaparak bu açığı kapatmak istiyoruz."

İspanya ve Almanya'nın kaliteli oyunculardan kurulu takımlar olduğunu belirten Eler, rakiplerine karşı en iyi şekilde mücadele edeceklerini belirtti.