GSB IHF EHF
  

Birol Ünsal'dan açıklamalar

23-11-2018

A Milli Kadın Hentbol Takımımız, 2019 Kadınlar Dünya Hentbol Şampiyonası Avrupa Grup eleme maçları için hazırlıklarını Antalya'da sürdürüyor.

19 Kasım Pazartesi günü kampa giren Millilerimiz, hazırlıklarını antrenörlerimiz Birol Ünsal ve Kıvanç Özcan yönetiminde Antalya Süleyman Evcilmen ve 10 bin kişilik spor salonunda sürdürüyor.

Kadın Milli Takımımızın Başantrenörü Birol Ünsal, kamp çalışmaları ve eleme grubu maçları öncesi açıklamalarda bulundu. Ünsal evsahibi Makedonya kadar şanslarının bulunduğunu belirterek şunları söyledi:

"Hedefimiz en iyi sonuçla bu gruptan play-off turuna kalabilmek. En az evsahibi Makedonya kadar şansımızın olduğunu düşünüyorum.Denk bir grupta mücadele edeceğiz. Eğer İzlanda ve Azerbaycan maçlarını kayıpsız geçersek, Makedonya ile final maçına çıkarız. Takımıma güveniyorum. Bu jeneresyona hepimiz güvenmeliyiz. Destek olmazsak gençleştirme yapmamızın hiçbir manası olmayacak. Sporcularımızın performanslarından memnunum. Neslihan Çalışkan dışında sakat oyuncumuz bulunmuyor. 27 Kasım Salı günü kadromuzu 21 kişiden 18'e düşüreceğiz ve müsabakalar için Makedonya'ya gideceğiz."

Milli Takım kafilemiz, 29 Kasım Perşembe günü grup eleme maçları için Üsküp’e seyahat edecek.

Millilerimiz grubunda Makedonya, İzlanda ve Azerbaycan ile mücadele edecek. Grubu lider olarak tamamlayan takım play-off oynama hakkı elde edecek.


Salon: VIP Arena SC Boris Trajkovski, Makedonya Üsküp

30 Kasım 2018 22:00 Türkiye İzlanda
1 Aralık 2018 22:00 Azerbaycan - Türkiye
2 Aralık 2018 22:00 Türkiye - Makedonya