Baş Antrenörümüz Kurt: Hedefimiz Şampiyonluk

01-02-2017

1 -18 Şubat 2018 tarihlerinde Fas'ta yapılacak olan U-18 Erkekler Akdeniz Hentbol Konfederasyonu Kupası için Milli Takımımızın hazırlık kampı İstanbul'da başladı. 

3 Şubat Cumartesi günü ilk çalışmasını gerçekleştiren Millilerimiz, hazırlıklarını İstanbul Yakacık İTO spor salonunda sürdürüyor. 
U-18 Erkek Milli Takımımızın Baş Antrenörü Yusuf Ali Kurt, hedeflerinin şampiyonluk olduğunu söyledi. Kurt, yaptığı açıklamada şunları söyledi: "İstanbul'daki kamp verimli geçiyor. Sporcularımızın performansından memnunum. 23 kişilik kadrodan 5 kişiyi şampiyonaya götüremeyeceğiz. Bu nedenle seçim yapmak çok zor olacak. Şampiyonada önemli rakiplere karşı mücadele edeceğiz. Amacımız her zaman olduğu gibi final ve şampiyon olmak. Bu kupada daha önce final oynadık ama kaybettik. Bu kez kazanmak istiyoruz. Çalışmalarımızı bu yönde sürdürüyoruz." 

 

Milli Takımımız hazırlıklarını 10 Şubat Cumartesi günü tamamlayıp, aynı gün şampiyonanın oynanacağı Fas'a gidecek. 10 takımın mücadele edeceği şampiyonada şu takımlar yer alıyor:

TÜRKİYE, Fransa, İtalya, Karadağ, Romanya, Yunanistan, Fas, Mısır, Suudi Arabistan ve Tunus

ŞAMPİYONA BİLGİLERİ VE KURALLAR İÇİN TIKLAYINIZ..