GSB IHF EHF
  

Alanya'da hentbol Şenliği sona erdi

23-06-2015

Federasyonumuz ile Alanya Belediyesi tarafından düzenlenen 14’üncü Alanya Uluslararası Plaj Hentbolu Turnuvası, Türkiye Minikler Hentbol Şenliği ile 21. Ramazan Demirci Açık Alan Hentbol Turnuvası, Alanya’da sona erdi.

Ramazan Demirci Açık Alan Hentbol Turnuvası’na erkeklerde 16, bayanlarda 11 takım katıldı.

Minikler Hentbol Şenliği’nde kızlarda Bornova Belediyesi SK, erkeklerde Bursa Meltem Kulübü birinci oldu.
Ramazan Demirci Açıkalan Hentbol Turnuvası’nda ise 2000-2002 doğumlu kızlar kategorisinde Artsam Koleji, 2003-2004 doğumlu kızlar kategorisinde Bornova Belediyesi SK, erkekler 2000-2002 ve 2003-2004 doğumlularda Zonguldak Kozlu Kulübü birinciliği elde etti.

Dereceye giren sporculara kupa ve madalyalarını Alanya Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Kula, Türkiye Hentbol Federasyonu Merkez Hakem Kurulu Başkanı Barbaros Yılmaz, Alanya Belediyesi Spor Müdürü Levent Uğur, turnuva koordinatörü Ali Şahin ve Federasyon temsilcileri Özden Kapusuz ile Elif Çelik verdi.

Alanya Uluslararası Plaj Hentbolu Turnuvası’nın oynanan final maçlarında, kadınlarda Türkiye Genç Milli A takımı, Bulgaristan Haskovo takımını 2-1 yendi. Ardından yapılan KKTC, Türkiye Genç Milli B takımı karşılaşmasının galibi de 2- 0’lık skorla Türkiye takımı oldu. Erkeklerde ise Türkiye Genç Milli A takımı, Türkiye Genç Milli B takımını 2- 1 mağlup etti.

Günün ikinci yarısında oynanan maçlarda ise Bulgaristan Akademik Plodiv, Adıyaman Yamanspor’u 2- 0 yendi. Türkiye Genç Milli B takımı ise Beşparmak Kıbrıs’ı 2- 0’lık skorla geçti. Bu maçın ardından yapılan Beşparmak Kıbrıs ile Bulgaristan Akademik Plodiv karşılaşması 2- 1 Beşparmak Kıbrıs’ın üstünlüğüyle sona erdi.

Turnuva kapsamında 3 gün boyunca gerçekleşen maçların ardından kadınlarda Türkiye Genç Milli Takımı birinci, KKTC takımı ikinci, Bulgaristan Haskovo takımı üçüncü oldu. Erkeklerde ise Türkiye Genç Milli Takımı birinci, KKTC Beşparmak ikinci, Bulgaristan Akademik Plodiv üçüncü oldu.
Dereceye giren sporculara kupa ve madalyalarını Alanya Belediyesi Spor Müdürü Levent Uğur, Bulgaristan Hentbol Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Mariyana Stamalova ve İstanbul Gözlemcisi Korhan Özgül verdi.