GSB IHF EHF
  

A Milli ve U17 Milli Takımlarımızın kampı sürüyor

24-11-2016

2017 Dünya Şampiyonası Elemeleri'nde mücadele edecek A Milli Bayan Hentbol Takımımız ile 17 Yaşaltı Milli Takımımız Ankara'daki kamp çalışmaları sürüyor.

2-4 Aralık 2016 tarihlerinde Belarus'ta 2017 Dünya Şampiyonası Grup Eleme maçları oynayacak olan A Milli Bayan Hentbol Takımımız günde tek antrenmanla çalışmalarını THF spor salonunda sürdürüyor. Teknik Direktör Hikmet Vurgun yönetiminde çalışan Millilerimiz 1 Aralık Perşembe gününe kadar hazırlıklarını sürdürecek.

HİKMET VURGUN'DAN DEĞERLENDİRME

A Milli Bayan Hentbol Takımı'nın teknik direktörü Hikmet Vurgun, dengeli bir grupta yer aldıklarını söyledi.


Vurgun, 2. Grup'ta İsviçre, Belarus ve Kosova ile aralık ayında oynayacakları eleme maçlarını ve "Hentbol Eğitim Projesi"ni AA muhabirine değerlendirdi.

"Denk bir grupta yer alıyoruz." yorumunda bulunan Vurgun, Kosova'nın diğer takımlara göre daha zayıf göründüğünü aktararak, şunları kaydetti:
"Belarus tabii ki ev sahibi olmasının getirdiği seyirci avantajını kullanacaktır. İsviçre de fiziki anlamda iyi, diri bir ekip. Denk ekiplerin mücadelesi olacak gibi gözüküyor. Belarus, Türkiye ve İsviçre'nin arasından az hata yapan iki takımın gruptan çıkacağını düşünüyorum. Umarım, o da biz oluruz."
Hikmet Vurgun, gruptan çıkmaları durumunda, play-off'larda dünyanın sayılı ekiplerinden birisiyle karşılaşacaklarına dikkati çekti.

17 YAŞ ALTI MİLLİ TAKIMIMIZ ANKARA'DA KAMPTA

17 Yaş altı Bayan Milli Takımımız, Ankara'da kamp çalışmalarını sürdürüyor.

Baş Antrenör Kıvanç Özcan ve antrenörler yönetimindeki Milli Takımımız, günde tek antrenmanla kamp çalışmalarını THF spor salnounda sürdürüyor. Millilerimizin kampı 27 Kasım Pazar günü sona erecek.