GSB IHF EHF
  

Kadınlar Türkiye Kupası'nda ilk finalist Konyaaltı Belediyesi oldu

07.05.2022 18:34

2021-2022 Hentbol Sezonu Kadınlar Türkiye Kupası şampiyonunun belirleneceği Türkiye Kupası Dörtlü Finali ilk yarı final maçında Yeni Mahalle Belediyesi’ni 32-31 yenen Konyaaltı Belediyesi Spor Kulübü ilk finalist oldu. Ankara THF Spor Salonu’nda oynanan ve TRT Spor Yıldız kanalından canlı olarak yayınlanan maçı Mehtap Şimşek ile Pınar Ünlü Hatipoğlu hakem ikilisi yönetti.

Konyaaltı Belediyesi ile Kastamonu Belediyesi arasında oynanacak olan Türkiye Kupası final maçı, Ankara THF Spor Salonu’nda 8 Mayıs Pazar günü saat 15.00’te başlayacak ve TRT Spor Yıldız kanalından canlı olarak yayınlanacak. Yeni Mahalle Belediyesi ile Yalıkavakspor arasında oynanacak olan 3.-4.’lük maçı ise saat 13.00’te başlayacak. Final maçının ardından düzenlenecek tören ile kupa ve madalyalar verilecek.

Türkiye Kupası’nda daha önce 4 kez final oynayan Yenimahalle Belediyesi SK, 2 kez (2015, 2017) kupayı kazanma başarısı gösterdi. 3 kez final oynayan Kastamonu Belediyesi GSK ise 1 kez (2021) kupayı müzesine götürdü.

Salon: THF Spor Salonu

Hakemler: Mehtap Şimşek - Pınar Ünlü Hatipoğlu

Konyaaltı Belediyesi S.K.: Isabella Noelle Mben Bediang, Monika Janeska (1), Dönegül Bozdoğan (2), Bilgenur Öztürk (5), Tuğba Sungur, Merve Özkaşıkçı, Ceylan Aydemir, Alexandra Sannikova (3), Zeljana Stojak, Şükran Beytekin, Sanja Premovic (7), Alena Ikhneva (7), Beyzanur Türkyılmaz (4), Ivana Gakidova (3), Halime Tuana Arslan, Fulya Naime Bozyurt

Yenimahalle Belediyesi: Selen Akalın, Gülcan Tügel (2), Aysu Kübra Köylü, Betül Karaarslan (2), Fatma Ay Babur, Mehtap Tezkorkmaz, Beyza Karaçam (9), Funda Baş (5), Cansu Piren, Buse Matlı, Reyhan Kaya (4), Melis Kılıç, Elif Yaren Uzun (8), Hatice Özdemir (1), Öznur Özdemir

Sarı Kartlar: Dönegül Bozdoğan (Konyaaltı Belediyesi S.K) , Beyza Karaçam, Funda Baş (Yenimahalle Belediyesi)

2 Dakika Cezası: Monika Janeska, , Merve Özkaşıkçı, Ceylan Aydemir, Alena Ikhneva (2), Ivana Gakidova (Konyaaltı Belediyesi S.K), Gülcan Tügel (2), Betül Karaarslan (2), Beyza Karaçam (Yenimahalle Belediyesi)