GSB IHF EHF
  

HDI Sigorta Hentbol Erkekler Türkiye Kupası'nda ilk yarı finalist Sakarya Büyükşehir oldu

15.03.2023 13:29

HDI Sigorta Hentbol Erkekler Türkiye Kupası'nda Sekizli Final heyecanı bugün Konya’da Selçuklu Belediyesi Uluslararası Spor Salonu'nda başladı.

Çeyrek finalde oynanan ilk maçta MKE Ankaragücü Mamak Belediyesi’ni 32-22 yenen Sakarya Büyükşehir Belediyesi ilk yarı finalist oldu. Karşılaşmanın ilk yarısını da Sakarya Büyükşehir Belediyesi 15-9 önde kapattı. Karşılaşmaya oyuncular “Tek Yürek Türkiye #CemalKütahya” yazılı pankartla çıkarken, depremde hayatını kaybedenler için saygı duruşunda bulunuldu.

Salon: Selçuklu Belediyesi Uluslararası S.S
Hakemler: Halil Kılıç - Hamza Sukan

Sakarya Büyükşehir Belediyesi: Mehmet Doğukan Karatay, Çetin Çelik, Oğulcan Güney, Onur Ersin, Sedat Yıldırım, Mehmet Demirezen, Mırı Mohammed, Yurii Babenkov, Taner Günay, Mohamed Ghazali Blida, Oleksandr Tiukin, Dusan Medic, Ramazan Döne, İbrahim Bircan, Emre Gümüştaş, Achraf Elabed.
MKE Ankaragücü Mamak Belediyesi: Kerem Orhun Hacıoğlu, Şener Can, Taner Öymen, Emre Ertürk, Resul Kağan Çağıl, Veysel Alkış, Eyüp Orkun Söz, Mevlüt Kaan Günay, Emre Bakır, Mustafa Akdağ, İbrahim Yekdağ Yılmaz, Doğukan Şirin, Ali Rıza Ertürk, Çağrı Aydın, Furkan Giray Özkara, Özkan Karaboğa

THF Youtube maç videosu:Sekizli Final, bugün saat 15.00'te Beykoz Belediyesi-Nilüfer Belediye, saat 17.00'de Beşiktaş Yurtbay Seramik-İzmir Büyükşehir ve saat 19.00'da Spor Toto-Mihallıçcık çeyrek final maçları ile devam edecek.

Yarı final maçları ise 17 Mart Cuma günü saat 14.00 ve 16.00'da yapılırken, kupanın final maçı 18 Mart Cumartesi günü saat 19.30'da başlayacak. Yarı final ve final müsabakaları TRT Spor Yıldız kanalından canlı olarak yayınlanacak.

Basın toplantısına takım kaptanları katılacak

Yarı final maçları öncesi 16 Mart Perşembe günü ise yarı finalde mücadele edecek olan takım kaptanlarının katılacağı bir basın toplantısı düzenlenecek. Konya’da Selçuklu Belediyesi Uluslararası Spor Salonu basın toplantı odasında yapılacak basın toplantısı saat 12.00'de başlayacak ve THF Youtube kanalından canlı olarak yayınlanacak.