GSB IHF EHF
  

8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlu olsun

08.03.2023 14:39

Türkiye Hentbol Federasyonu olarak, başta spor olmak üzere, hayatın her alanında eşitliğe inanıyor; sporcu, hakem, gözlemci, antrenör ve ofis çalışanı kadın sayımızı arttırmak için çalışıyoruz. Dünya Kadınlar Günü Kutlu olsun.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla Türkiye Hentbol Federasyonu Başkanı Uğur Kılıç, Başkan Vekili Gamze Çelik ile Yönetim Kurulu Üyesi Serpil Çapar birer mesaj yayınladı.

Türkiye Hentbol Federasyonu Başkan Vekili Av. Gamze Çelik mesajında, "Bugün, toplumu oluşturan, güzelleştiren, her alanda izleri olan kadınlarımızın günü... Türkiye Hentbol Federasyonu olarak; kadın odaklı spor en önemli vizyonlarımızdan birisi. Özgüveni yüksek, üretken ve cesur kadınların gelişmiş bir toplum için hayati değer taşıdığı yadsınamaz bir gerçektir. Hem fiziksel hem de bireysel gelişimin yapı taşlarından olan sporun; rekabetçi ve özgüveni yüksek kadınların yetişmesi için sunduğu katkıların farkındayız. Türkiye Hentbol Federasyonu olarak; daha fazla kadınımızın hentbol ile tanışması, hentbola emek veren kadınların eşit imkanlara sahip olabilmeleri ve uluslararası platformlarda başarı ve söz sahibi olabilmeleri adına gerekli çalışmaları yapmaya devam edeceğiz. Bu vesile ile Türk Hentbolunda oyuncu, antrenör, hakem, yönetici ve çeşitli kademelerde emek vermiş kadınlarımıza bir kez daha teşekkürlerimi sunar, tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutlarım." dedi.

THF Yönetim Kurulu Üyesi Serpil Çapar da, "Sevgileri, emekleri ve fedakarlıkları ile hayatın her alanında, huzura, barışa ve adalete katkı sağlayan tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlu olsun." şeklinde konuştu.

THF Başkanı Uğur Kılıç ise "Kadın emeğinin ve bakış açısının yaşamın her alanına nüfuz ettiği, eşitlikle gücünü artıran, geleceğin birlikte yaratıldığı bir evren hayali ile Dünya Kadınlar Günü'nü kutluyorum." dedi.