GSB IHF EHF
  

2022/2 Antrenör Temel Eğitim programı başvuruları başlıyor

13.05.2022 15:50

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından düzenlenen 2022/2 Antrenör Temel Eğitim programı başvuruları başlıyor. Antrenörlerin gelişimine katkı sağlamak ve yapılan çalışmalara bilimin ışığı altında rehberlik etmek amacıyla hazırlanarak yürürlüğe giren Antrenör Eğitimi Yönetmeliğine göre, Antrenör Eğitim Sistemi Temel (Teorik) ve Uygulama Eğitimi olarak iki aşamadan oluşuyor. Çalışmalar temel eğitim uzaktan eğitim modeli ile Anadolu Üniversitesi'yle imzalanan protokol kapsamında Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi bünyesinde yürütülüyor.

Antrenörlük mesleğine adım atmak isteyenlerin ve mevcut antrenör belgesinin kademesini yükseltmek isteyenlerden muafiyet hakkı bulunmayanların, Antrenör Temel Eğitim ve Temel Eğitim sınavlarından başarısız olarak bütünlemeye kalan adayların başvurularını, 9-20 Mayıs 2022 tarihleri arasında e-Devlet Kapısı-GSB-Spor Bilgi Sistemi üzerinden gerçekleştirmeleri gerekiyor.

Başvurularını yapan adayların belirtmiş oldukları e-posta adresine referans numarası iletilecektir. Antrenör temel eğitim ve kayıt yenileme (bütünleme) sınav ücreti ödemeleri 09 Mayıs tarihinde başlayacak olup, 20 Mayıs 2022 saat 16:00' a kadar Ziraat Bankası Şube/Atm ve Mobil (Kurumsal Ödemeler/Gençlik ve Spor Bakanlığı Kursiyer ödemeleri) ödeme kanallarından gerçekleştirilmelidir.

Temel Eğitimde başarılı olan adaylar ilgili federasyonca açılacak olan uygulama eğitimine katılacak olup uygulama eğitimi ve sınavında başarılı olmaları halinde antrenör belgelerini alabilecekler. Temel eğitimde uzmanlar tarafından hazırlanan dijital kitapların yanı sıra, işitsel ve görsel olarak tüm e-öğrenme materyalleri adayların hizmetine sunulacaktır. Anadolu Üniversitesi/e-Kampüs eğitim sistemi üzerinden hizmetine sunulan tüm eğitim materyallerine erişim sağlanabilecek. Temel eğitim sınavlarında başarısız olarak bütünlemeye kalan adayların başarısız oldukları modüllerden, ilk kayıt tarihinden itibaren iki yıl içerisinde yapılacak sınavlara tekrar girebilme hakkı var. Temel eğitim sınavlarından başarısız olan adaylar için kayıtlar 9-20 Mayıs 2022 tarihleri arasında e-Devlet Kapısı-GSB-Spor Bilgi Sistemi üzerinden kayıt yenileme (bütünleme) başvuruları alınacak. Bütünlemeye kalan adayların e-Kampüs sistemi içerisinde yer alan eğitim materyallerine erişimi devam edecek.

2022/1 Antrenör Temel Eğitim sınav sonuçları 11 Mayıs 2022 tarihinde ilan edilecek. 2022/1 Antrenör Temel Eğitim sınavından başarısız olarak bütünlemeye kalan adaylar 11 Mayıs 2022 tarihinden itibaren başvurularını gerçekleştirebilecekler. Adayların, 30 Mayıs-18 Temmuz 2022 tarihleri arasında Anadolu Üniversitesi Aday İşlemleri Sistemi'ne ( http://sinavbasvuru.anadolu.edu.tr/ ) giriş yaparak sınav kaydı oluşturması gerekiyor. Sınav kaydı oluşturmak için herhangi bir ücret talep edilmeyecek. Kayıt sırasında özellikle sınava hangi ilde katılacakları bilgisini belirtirken çok dikkatli olunması gerekiyor.

Anadolu Üniversitesi aday işlemleri sistemi üzerinden sınav kaydı yapmayan kursiyerler sınava katılamayacak. 2022/2 dönemi sınav tarihi olan 21 Ağustos 2022 günü tüm adayların sınavları gerçekleştirilecek.