2. Hakem ve Gözlemci semineri

10-09-2014

2. Hakem ve Gözlemci semineri 6-7 Eylül 2014 tarihleri arasında Ankara'da yapıldı. 
Seminer, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlarken, MHK Başkanı Barbaros YILMAZ açılış konuşmasını yaptı.

Yılmaz ilk olarak geçtiğimiz sezonda hakemlik adına başarılı işler yapıldığını ifade ederek Uluslararası alanda hakem çiftimiz Kursad Erdoğan -İbrahim Özdeniz çiftinin yakaladıkları başarıyı ve Uluslararası gözlemci olmaya hak kazanan Kenan Gökmen'i tebrik etti. 

Geçen sezon yapılan genç hakem eğitim çalışmalarına değinen Yılmaz, 2013-2014 sezonunda yaklaşık olarak 4 kez yapılan eğitimlerin sonuncusu haziran ayında Alanya'da Sandor Andorka'nin katılımlarıyla 20 çift hakem ve Gözlemciye yapıldığını ve hakemlik adına çok başarılı çiftler kazandıklarını belirtti. 

"Gelecekte devam ettirilecek olan bu eğitimler Türk hentboluna büyük bir ivme kazandıracaktır" diyen Yılmaz bu sene klasman olacak bir çok genç çiftimize Yabancı dil konusunda çok çalışmalarını ve iyi bir seviyede yabancı dili olan tüm genç hakemleri destekleme sözünü verdi. 

MHK olarak en iyi şekilde yeni sezona hazırlandıklarını söyleyen Yılmaz, gelecek yıl hakemlere gozlemciler tarafından 100 puan üzerinden notların verileceğini söyledi. 

Yılmaz son olarak 2014-2015 sezonunda tüm hakem ve gözlemcilere başarı dileklerini iletti.