GSB IHF EHF
  

18.11.2022 Disiplin Kurulu Kararı

18.11.2022 13:31

Türkiye Hentbol Federasyonu Disiplin Kurulu 18 Kasım 2022 tarihinde, tüm üyelerin katılımı ile toplanmış ve aşağıdaki karar alınmıştır:

1 – K.2022/150/İtiraz
05.11.2022 tarihinde oynanan, Köyceğiz Belediyesi Spor Kulübü – MKE Ankaragücü müsabakası sonrasında yaşanan olay ile ilgili MKE Ankaragücü antrenörleri Cengiz Özenci ve İbrahim Demir’in savunmasının istenmesine karar verilmişti. İlgili savunmaların geldiği görüldü.
Yapılan değerlendirme sonucunda; ilgili Kulüp antrenörlerinden İbrahim Demir’e ceza verilmesine yer olmadığına; ilgili diğer Kulüp antrenörü Cengiz Özenci’nin ise müsabaka hakemlerine karşı kullandığı sinkaflı ifadelerin THF Ceza Talimatı m.59 kapsamında değerlendirilerek 2 ay yarışmalardan men cezası verilmesine, aynı Talimat m.14.2.1.3 hükmü gereği cezanın 6 resmi yarışmadan men cezasına çevrilmesine, uygulanan tedbirden dolayı aynı Talimat m.79/3 gereği bir maç mahsup edilerek 5 RESMİ MÜSABAKADAN MEN cezası ile cezalandırılmasına,
Ayrıca hakemler ve gözlemci ile ilgili iddiaların araştırılmak üzere Merkez Hakem Kurulu’na ihbaren bildirilmesine karar verilmiştir.

18.11.2022 tarihinde Cengiz Özenci tarafından verilen ceza içeriğine ve ceza hesaplamasına itiraz talepli dilekçenin ibraz edildiği görülmüş ve Kurulumuzca değerlendirilmiştir.

Yapılan değerlendirme neticesinde Kurulumuzca verilmiş olan ilgili Karar Talimatın 80. maddesi mucibince itiraz edilemeyen kararlardan oluşu sebebiyle ilgili itirazın reddine, oybirliği ile

“ Madde 80 - Bir ay ve daha az yarışmalardan men ve hak mahrumiyeti, altı resmî yarışma adedi ile men cezası, bir yarışmayı seyircisiz oynatma cezası, bir maç saha kapatma cezası, teşekkülün bir yarışmadan men cezası ve daha az cezalar ile para cezası ve cezayı kapsamayan kararlara itiraz edilemez.”

Karar verilmiştir.