GSB IHF EHF
  

Yıldız Millilerimizin Ankara kampı sona erdi

01-06-2021

Yıldız kız milli takımımız, Ankara’daki kamp çalışmalarını tamamladı.

7-15 Ağustos 2021 tarihlerinde Litvanya'nın Klaipeda şehrinde düzenlenecek olan 2021 17 Yaş Yıldız Kadınlar Avrupa Şampiyonası'na (2.Klasman) hazırlanan Milli Takımımız, kamp çalışmalarını Ankara THF spor salonunda yaptı.

27 Mayıs Perşembe günü 46 sporcuyla toplanan millilerimiz, Baş Antrenörümüz Murat Kabadayı, antrenörler Fatih Muhammed İkbal, Serkan Pala ve misafir antrenörler yönetiminde 2 ayrı grup halinde çalışmalar yaptı. Federasyon Başkanımız Bilal Eyuboğlu da kampı ziyaret ederek, sporcularımız ve teknik ekiple bir araya geldi.

Kamp çalışmalarını değerlendiren Baş Antrenörümüz Murat Kabadayı, “Kampın ilk günü ile son günü arasında önemli gelişmeler gözlemledik.” dedi. Kabadayı şunları söyledi:

“Kampımız ilk ayağını gerçekleştirdik. Kampta mümkün olduğunca birçok oyuncumuzu dâhil ettik. Pandemi nedeniyle geçtiğimiz sezon altyapı faaliyetlerinin ertelenmesiyle sporcularımız müsabakalar yapamamış olması nedeniyle etkilenmişler. Ancak kampın ilk günü ile son günü arasında yaptığımız çalışmalarla sporcularımızın performansındaki gelişmeyi gördük. Ağustos ayında Litvanya’daki şampiyonada elimizden gelenin en iyisini yapacağız.“