GSB IHF EHF
  

U20 Erkek Hentbol Milli Takımımız Ankara'da kampta

24-05-2018

U20 Erkek Hentbol Milli Takımımız, 2018 Erkekler 20 Yaş Avrupa Hentbol Şampiyonası (2. Klasman) hazırlıkları kapsamında Ankara’da kamp çalışmalarına devam ediyor.

Günde çift antrenmanla Başantrenör Murat Bilge ve antrenörler Nesih Çakar, Hüseyin Dilsiz, Adem Kızılay, Ragıp Demirman eşliğinde çalışmalarını sürdüren Milli Takımımız, sabah çabuk kuvvet antrenmanı akşam da teknik taktik çalışma yaptı.

U20 Erkek Milli Takımımızın Başantrenörü Murat Bilge, antrenman sonrası kamp çalışmaları hakkında bilgi verdi. Bilge şunları söyledi:

"Bu yaş grubunda lig sonrası sporcularımızın antrenman durumlarını görmemiz açısından verimli ve önemli bir kamp oldu. Analizlerimizi yaptık. Bu ön kampın ardından 5-11 Haziran 2018 tarihlerinde tekrar bir kampımız olacak. Bu kampta alt yaş grubundan da sporcularımızı dahil edeceğiz. İki yaş grubundan oluşak en iyi takım da Avrupa Şampiyonası II. Klasmanda mücadele edecek. Bu şampiyona ara hedefimiz. asıl hedefimiz U20 ve U18 yaş kategorilerinde Dünya ve Avrupa Şampiyonlarında katılmak. Amacımız geleceğin Milli takımını oluşturan bir jenerasyon yakalamak. Sporcularımızı "gittiğiniz her hücum bir hedef, döndüğünüz her savunma bir hedef" mantığıyla hareket ettirerek Türkiye'ye yakışır, hedeflenen bir takım oluşturmak arzusundayız."

U20 Milli Takımımız, 20-29 Temmuz 2018 tarihleri arasında Karadağ'da düzenlenecek olan 2018 Erkekler 20 Yaş Avrupa Hentbol Şampiyonası'nda (2. Klasman) mücadele edecek. Milli Takımımız grubunda Slovakya, Karadağ, Letonya ve Gürcistan ile karşılaşacak.