GSB IHF EHF
  

U17 Kız Milli Takımımız kampa girdi

07-08-2017

17 Yaşaltı Kız Milli Takımımız Ankara'da kampa girdi.

14-20 Ağustos 2017 tarihlerinde Litvanya’nın Klaipèda şehrinde düzenlenecek olan 17Yaş Kızlar Avrupa Şampiyonasına (II.Klasman) katılacak olan Milli Takımımız, hazırlık kapsamında Ankara'da kampa girdi. 4 Ağustos Cuma günü toplanan Millilerimiz, günde çift antrenmanla hazırlıklarını THF spor salonunda sürdürüyor.

Şampiyona ve antrenmanlarla ilgili açıklamalarda bulunan Başantrenörümüz Hakan Dinler şunları söyledi:
"21 sporcuyla kampa girdik. Çalışmalarımız iyi gidiyor. sadece 2 sporcumuzda ufak sakatlıklar var. Ancak o sporcularımızın da şampyonaya kadar hazır olacaklarını düşünüyorum. İyi bir kamp geçiriyoruz. Sporcularımız moral ve motivasyon açısından iyi durumdalar. Şampiyonada grubumuzda hedefimiz lider bitirmek ve I. klasmana katılma hakkı elde etmek. Ben teknik ekip arkadaşlarıma ve sporcularıma inanıyorum.

Millilerimiz, hazırlık çalışmalarının ardından 13 Ağustos Pazar günü müsabakaların oynanacağı Litvanya’nın Klaipèda şehrine gidecek. Milli Takımımız, 14-20 Ağustos 2017 tarihleri arasındaki 17Yaş Kızlar Avrupa Şampiyonası (II.Klasman) A grubunda Portekiz, Belarus, İtalya ve Gürcistan ile mücadele edecek.