GSB IHF EHF
  

Türkiye 27-37 İtalya

13-07-2021

Genç Milli Kadın Hentbol Takımımız, 19 Yaş Kadınlar Avrupa Hentbol Şampiyonası II. Klasman A grubu ikinci maçında ev sahibi İtalya'ya 37-27 mağlup oldu.

19 Yaş Kadınlar Avrupa Hentbol Şampiyonası II. Klasman maçları İtalya’nın Pescara kentinde devam ediyor. Grubundaki ilk maçında Sırbistan'a 37-23 mağlup olan 19 Yaş Genç Milli Kadın Takımımız, İtalya'ya da mağlup oldu.. Pala Santa Filomena'da oynanan mücadele karşılıklı gollerle başladı. 15. dakikada İtalya farkı 6 sayıya kadar çıkardı: 12-6

Bu dakikadan sonra toparlanan Genç millilerimiz, son 10 dakika içierisinde iyi savunma yaptı ve hücümda goller bulurken, devre 16-15 İtalya üstünlüğüyle tamamlandı. İkinci yarıya iyi başlayamayan Millilerimiz, İtalya'nın golleriyle farkı açmasına engel olamadı. Son çeyrekte farkı 7 sayıya çıkaran İtalya karşısında skoru lehine çeviremeyen Millilerimiz maçtan 37-23 mağlup ayrıldı. Millilierimiz grubundaki son maçını 15 Temmuz Perşembe günü Bulgaristan ile oynayacak. Mücadele EHF TV'den canlı olarak yayınlanacak.

2 grupta 7 takımın mücadele edeceği şampiyonada gruplarında ilk 2 sırayı alan takımlar çapraz eşleşme ile yarı final ve final mücadeleleri oynayacak.