GSB IHF EHF
  

Şentürk: İyi başlamak istiyoruz

03-11-2020

A Milli erkek hentbol takımımızın Baş antrenörü İlker Şentürk, Hollanda ve Slovenya karşısında en iyi hentbolu sergileyerek elemelere iyi başlamak istediklerini söyledi.

A Milli erkek hentbol takımımızın, 2022 Avrupa Hentbol Şampiyonası Elemeleri 5. Grupta oynayacakları Hollanda ve Slovenya maçları öncesi Baş antrenörümüz İlker Şentürk açıklamalarda bulundu. Sözlerine İzmir’de meydana gelen deprem nedeniyle üzgün olduklarını belirterek başlayan Şentürk, “ Maalesef İzmir’de hepimizi üzen bir deprem meydana geldi. Öncelikle depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza rahmet, ailelerine ve milletimize baş sağlığı diliyorum. Yaralılarımıza da acil şifalar diliyorum. Temennimiz can kaybının artmaması.” diye konuştu.

4 Kasım Çarşamba günü karşılaşacağımız Hollanda maçını değerlendiren Şentürk, şunları söyledi: “Rakibimizde eksik oyuncularımız olsa da iyi bir takıma karşı oynayacağız. Ülkeleri dışında oynayan önemli oyuncuları var. Rakibimizi iyi analiz ettik. 2019 Dünya Şampiyonası elemelerinde karşılaştığımız bir rakip. Bu maçta en az hata yapan takım maçı kazanacak gibi görünüyor. Eskişehir’de Slovenya’yı konuk edeceğiz. Slovenya tecrübeli oyuncularda kurulu bir takım. Onlara karşı iyi mücadele edip, 2 maçtan da iyi sonuç almak istiyoruz.”

Kovid-19 pandemisine rağmen iyi bir kamp dönemi geçirdiklerini belirten Şentürk, Milli takımımızın genç ve çok önemli oyunculara sahip olduğunu ve oyuncularına güvendiğini söyledi.