GSB IHF EHF
  

Şentürk: İki maçı da kazanmak istiyoruz

05-04-2019

Euro 2020 elemelerinde Yunanistan ile karşılaşacak olan A Milli erkek hentbol takımımızda Baş Antrenörümüz İlker Şentürk, "2 maçı da kazanmak istiyoruz." diye konuştu.

2020 Erkekler Avrupa Hentbol Şampiyonası (Euro 2020) elemeleri 3. grupta Yunanistan ile 10 Nisan Çarşamba günü deplasmanda, 14 Nisan Pazar günü de Eskişehir'de karşılaşacak olan A Milli erkek takımımızda hazırlıklar sürüyor. 1 Nisan Pazartesi günü İstanbul'da kamp çalışmalarına başlayan Ay-Yıldızlı ekibimiz günde çift antrenmanla maça hazırlanıyor.

Yunanistan maçlarıyla ilgili açıklamalarda bulunan Milli erkek hentbol takımımızın Baş Antrenörü İlker Şentürk, 2 maçtan da galip ayrılmak istediklerini söyledi. Şentürk, "İstanbul'da hazırlıklarımızı 8 Nisan Pazartesi gününe kadar sürdüreceğiz. İyi bir kamp dönemi geçiriyoruz. Oyuncularımızı hem taktik hem de metal açıdan hazırlıyoruz. Kosova ile hazırlık maçları oynayıp, Yunanistan maçı öncesi takımımızın son durumunu göreceğiz.

Oyuncularımın performansından memnunum. Onların da Yunanistan maçlarının öneminin bilincinde olması bizi daha da motive ediyor. Hem deplasmanda hem de Eskişehir'de oynayacağımız Yunanistan maçlarını kazanmak istiyoruz. Hedefimiz Euro 2020 Avrupa Şampiyonasına katılmak." diye konuştu.

Millilerimiz Euro 2020 Elemeleri 3. grup 3. maçında 10 Nisan Çarşamba günü 18:00'de Kozani kentindeki Lefkovrisi Belediye spor salonunda Yunanistan ile karşılaşacak.

Milli Takımımızın Yunanistan ile oynayacağı grubundaki 4. maçı ise 14 Nisan Pazar günü Eskişehir Porsuk spor salonunda saat 17:00'de başlayacak. Her iki karşılaşma da TRTSpor'dan canlı olarak yayınlanacak.