GSB IHF EHF
  

Şentürk: Hedefimiz 2'de 2 yapmak

21-10-2017

A Milli erkek hentbol takımımız, 2019 Dünya Hentbol Şampiyonası elemelerinde karşılaşacağı Belçika ve Yunanistan maçlarının hazırlıklarını Eskişehir'de sürdürüyor.

16 Ekim Pazartesi günü Eskişehir'de toplanan Ay-Yıldızlı Milli Takımımız, 25 Ekimde Belçika ile oynayacağı 2019 Dünya Şampiyonası eleme grubu ilk maçı için Porsuk spor salonunda yoğun tempoda çalışmalarını sürdürüyor. A Milli takımımızın Başantrenörü İlker Şentürk, kamp çalışmaları ile Belçika ve Yunanistan maçlarını değerlendirdi. Eskişehir'deki kamp çalışmalarının iyi gittiğini belirten Şentürk, Milli Takımımıza desteklerinde dolayı Selka Eskişehir yönetimine teşekkür etti. Şentürk şunları söyledi: "İyi giden bir kamp dönemimiz var. Ancak Ozan Arifoğlu ve Gökhan Örnek yaşadıkları sakatlıklardan dolayı kamptan ayrılmak zorunda kaldılar. Bunun haricinde bir sıkıntı yaşamadık.
Belçika maçına hem kafa olarak hem de fiziksel olarak iyi hazırlandık. Belçika takımını tanıyoruz. İstediklerimizi sahaya yansıtabilirsek hem ülkemiz adına hem de buraya bizi desteklemeye gelen herkese güzel bir galibiyet izlettiririz. Hedefimiz Türk hentboluna katkılar yapabilmek. Antrenörler ve sporcular olarak bunun için çalışıyoruz. Belçika maçından alacağımız galibiyet, 29 Ekimde Yunanistan ile oynayacağımız maça da pozitif etkisi olacaktır. Hedefimiz 2 maçtan galibiyetle ayrılarak grup elemelerine 4 puanla başlamak."

Milli takımımız, 2019 Dünya Hentbol Şampiyonası Avrupa Elemeleri 5. grup 1. maçında 25 Ekim Çarşamba günü saat 18:00'de Eskişehir Porsuk spor salonunda Belçika ile karşılaşacak. Grubumuzdaki ikinci maçta ise 29 Ekim Pazar günü Atina'da Yunanistan ile mücadele edeceğiz.