GSB IHF EHF
  

Şentürk Belçika maçını değerlendirdi

25-10-2017

Hentbol Dünya Şampiyonası Avrupa Elemeleri 5. Grup ilk maçında Belçika ile 27-27 berabere kalan A Milli Erkek Hentbol takımımızın Başantrenörü İlker Şentürk, sonuca üzüldüklerini söyledi.

Eskişehir Porsuk spor salonunda oynanan mücadelenin ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Şentürk şunları söyledi:
"Öncelikle ilk yarıdaki kötü oyunumuz nedeniyle beraberliğe razı olduk. Bizi ikinci yarıda tekrar oyuna ortak eden Eskişehir seyircisine canı gönülden teşekkür ediyorum. Müthiş bir atmosferde oynadık ve ikinci yarı 6 farkı kapatarak maçı kazanma noktasına geldik. Burada emeği geçen herkesi kutluyorum. Aslanlar gibi mücadele eden tüm oyuncularımı da kutluyorum. Hedefimiz Yunanistan'ı deplasmanda yenerek Türkiye'ye dönmek istiyoruz."

Takım kaptanımız Ramazan Döne ise ilk yarıda kötü oynadıklarını ancak ikinci yarıda taraftarın desteği ile maça geri döndüklerini ancak galibiyet alamadıklarını söyledi.

Öte yandan Federasyon Başkanımız Bilal Eyuboğlu, maçın ardından soyunma odasına gelerek Yunanistan maçı öncesi Milli Takım oyuncularımıza destek verdi.