GSB IHF EHF
  

Rize Valisi Yazıcı'ya ziyaret

25-08-2014

U-15 Bayan Hentbol Milli Takımımız, Rize Valisi Ersin Yazıcı’yı makamında ziyaret etti.

2000 Doğumlu U15 Bayan Hentbol Takımı 20 – 26 Ağustos 2014 tarihleri arasında Rize’de kampa girdi.

Rize Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Çelik, Vali Ersin Yazıcı’ya kamp çalışmaları hakkında bilgi verdi; “U15 Bayan Millî Takımımız, Rize Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğümüzün Çaykent Sosyal Tesislerinde Konaklayıp, Rize Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nün spor tesislerinde antrenman yapıyorlar. Burada amaç, gelecekte A Millî Takımımız için küçük yaşlardan itibaren kaliteli oyuncu seçme ve yetiştirmektir. Bu vesile ile yaklaşık olarak 45 sporcu 16 da antrenör kampta görev alıyor. Öte yandan Eylül ayı içerisinde de U15 Erkek Millî Takımımız yine Rize’de kampa girecek” dedi.

Vali Yazıcı, kabulde yaptığı konuşmasında, “Hentbol sporunda Türkiye, başarılı bir trend yakaladı ve önemli başarılar elde ediyor. Bu başarılarda, değerli antrenörlerimizin emeği çok büyük. Kendilerine teşekkür ediyor, başarılar diliyorum” dedi.

Vali Ersin Yazıcı’nın konuşması şu şekilde devam etti:

Tekrar hepinize hayatta başarı diliyorum. İnşallah en güzel başarılar, şampiyonluklar sizin olur.

Rize, ülkemizin en güzel illerinden birisi, güzel bir Karadeniz şehri, doğal güzellikleriyle, ormanlarıyla, tabiatıyla çevresiyle sadece vatandaşlarımızın değil, yabancıların da görmek istedikleri güzel bir şehrimiz. Şehrimize geldiniz, gördüğünüz güzellikleri de memleketlerinize döndüğünüz de arkadaşlarınıza ve büyüklerinize anlatın dedi.

Ziyaret esnasında, Rize Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Çelik, Türkiye Hentbol Federasyonu Rize İl Temsilcisi ve Kamp Koordinatörü Fevzi Nebioğlu da hazır bulundu.

Ziyaretin sonunda, Vali Yazıcı’ya isminin yazılı olduğu Türkiye Hentbol Millî Takım forması hediye edildi.