GSB IHF EHF
  

Plaj Millilerimiz Köyceğiz'de hazırlanıyor

24-06-2019

Erkek ve Kadın Milli Plaj Hentbol Takımlarımız, 2-7 Temmuz 2019 tarihinde Polonya’da katılacakları Avrupa Şampiyonası’na iddialı hazırlanıyor.

Köyceğiz Delta Plajı’nın plaj hentbolu sahasında kamp çalışmalarını antrenörler Kadir Ayar, Senar Dayat, Akın Yenigün ve Seyhan Kaloshi eşliğinde yürüten milli takım kafilemize Yönetim Kurulu Üyemiz Nadi Pirci eşlik ediyor.

Millilerimiz, 2-7 Temmuz tarihlerinde düzenlenecek Avrupa Şampiyonası’nda madalyayı hedefliyor.

Erkek Milli Plaj Hentbol Takımı Antrenörü Akın Yenigün, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 5 Haziran’da başladıkları kamp çalışmalarının 30 Haziran’a kadar devam edeceğini söyledi.

Yenigün, "Plaj hentbolunda erkekler ve kadınlarda oldukça iddialı bir ülkeyiz. Dünyada ilk 10 içinde yer alıyoruz. Hedefimiz, her turnuvada olduğu gibi yine madalyaya uzanabilmek." dedi.

Genç Milli Takım’dan yetiştirdikleri sporcuları A Milli Takım’a monte ettiklerini belirten Yenigün, önümüzdeki 15 yılın takımını oluşturduklarını dile getirdi.

Kadın Milli Plaj Hentbol Takımı Antrenörü Kadir Ayar ise plaj hentbolunun önümüzdeki süreçte olimpik bir branş olarak kabul edilmesinin beklendiğini bildirdi.

Avrupa Şampiyonası’nda 5’li grupta mücadele edeceklerini belirten Ayar, "Hedefimiz hem kadınlarda hem erkeklerde ilk beşe girip, 2020 Dünya Şampiyonası’na katılma hakkı elde etmek." diye konuştu.Şampiyonada Türkiye’nin rakiplerinin Hollanda, Norveç, Romanya ve Hırvatistan olduğunu belirten Ayar, plaj hentbolunda 2024’te olimpiyatlara katılmayı hedeflediklerini anlatttı.

Kadir Ayar, şunları kaydetti:

"Dünya sıralamasında plaj hentbolunda hem kadınlarda hem erkeklerde söz sahibi bir ülkeyiz. Ülkemiz için plaj hentbolu çok büyük bir fırsat. Yakın zamanda olimpik branş olacağından dolayı kendimizi çok şanslı hissediyoruz."

Salon hentbolunda ter döken gençlerin özellikle yaz döneminde plaj hentboluna da katılmalarını ve kendilerini geliştirmelerini isteyen Ayar, Türkiye’nin bu branşta olimpiyatlarda mücadele etmesinin ayrı bir gurur olacağını sözlerine ekledi.

PLAJ HENTBOLU AVRUPA ŞAMPİYONASI, 2-7 TEMMUZ 2019 - POLONYA

2 Temmuz Salı günü başlayacak olan Erkekler ve Kadınlar Plaj Hentbol Avrupa Şampiyonası Polonya'nın Stare Jablonki kentinde gerçekleştirilecek. Erkek milli takımımız toplam 20 takımın mücadele edeceği 4 ayrı grupta oynanacak şampiyonada A grubunda yer alıyor. Millilerimiz İspanya, Norveç, Almanya ve Romanya ile aynı grupta mücadele edecek.

Kadın Millilerimiz ise A grubunda Norveç, Hollanda, Hırvatistan ve Romanya ile karşılaşacak.

Kadınlarda da 4 ayrı grupta 20 takım mücadele edecek. Gruplarında ilk 3 sırada yer alan takımlar 2. turda Ana gruplarda mücadele edecek. Bu maçlar 6şarlı 2 grupta oynanacak. Ana gruplarda ilk 4 sırada yer alan 8 takım takımlar çeyrek finale yükselecek.

Müsabakaları https://beachhandballeuro2019.com/senior/ adresinden de takip edebilirsiniz...

02.07.2019 (TSİ)
14:30 Norveç - Türkiye
17:30 Romanya - Türkiye

03.07.2019 (TSİ)
12:00 Türkiye - İspanya
15:00 Türkiye - Almanya

02.07.2019 (TSİ)
13:00 Hollanda - Türkiye
16:00 Romanya - Türkiye

03.07.2019 (TSİ)
10:30 Türkiye - Norveç
13:30 Türkiye - Hırvatistan