GSB IHF EHF
  

Millilerimizde tek hedef galibiyet

05-04-2016

A Milli Erkek Hentbol takımımız, Belçika ile oynayacağı 2018 Erkekler Avrupa Hentbol Şampiyonası grup elemeleri play-off 1. maçının hazırlıklarını sürdürüyor.

Karşılaşmanın oynanacağı Rize Yenişehir (3000 kişilik) spor salonunda gerçekleşen antrenmanda Millilerimiz ısınma hareketlerinin ardından yarı alanda çalışma yaptı. Şut ve savunma çalışması yapan Millilerimizin antrenmanı yaklaşık 2 saat sürdü.

ADNAN ÖZTÜRK AÇIKLAMALARDA BULUNDU

Antrenman sonrası açıklamalarda bulunan A Milli Takım Antrenörümüz Adnan Öztürk, Belçika maçını kazanarak, ikinci maç için avantaj sağlayıp, grup maçlarına kalmak istediklerini söyledi. Öztürk, rakiplerini Ocak ayında 2 kez mağlup ettiklerini ancak o maçlardaki Belçika kadrosunun eksik olduğunun altını çizerek, dikkatli ve disiplinli oynayacaklarını kaydetti.

Sakatlıkları bulunan kalecilerimiz Taner Günay ve Coşkun Göktepe'nin kampa dahil edemediklerini ayrıca kampta hafif sakatıkları bulunan Alican Göçmen, Can Çelebi, Orkun Söz ve Alp Eren Pektaş'ın durumlarının maç saatinde belli olacağını kaydetti. Adnan ÖZtürk son olarak tüm Rizelileri Milli maça davet etti.

RAMAZAN DÖNE: SEYİRCİMİZLE GALİBİYET ALMAK İSTİYORUZ

Milli Takımımızın kaptanı Ramazan Döne ise Belçika ile 2 önemli maçlarının olduğunu söyleyerek, galibiyet hedeflerini belirtti. 1 haftadır Rize'de hazırlıklarını sürdürdüklerini belirten Ramazan, Belçika ile Ocak ayında oynadıkları iki maçın ölçü olamayacağını, eleme maçları olduğu için ilk maçta avantaj sağlamak istediklerini belirtti. Ramazan Rizeli seyircilerin desteği ile galibiyet alarak Belçika'ya gideceklerini söyledi.

6 Nisan Çarşamba günü saat 19:00'da başlayacak karşılaşma Rize Yenişehir (3000 kişilik) spor salonunda oynanacak. Çay Tv'den canlı olarak yayınlanacak karşılaşmayı Alman hakem çifti Hanspeter Brodbeck, Simon Reich yönetecek.