GSB IHF EHF
  

Millilerimiz ilk maçına çıkıyor

07-07-2015

Güney Kore' nin Gwangju kentinde devam eden 28. Dünya Üniversiteler Yaz Spor Oyunlarında (28. Universiade) Hentbol Erkek Milli Takımımız, ilk maçına çıkıyor.

A grubunda yer alan Milli Takımımız, Sırbistan, Güney Kore, Meksika, Rusya, ABD ve Litvanya ile mücadele edecek. Millerimiz grubundaki ilk maçında bugün TSİ 12:00'de Sırbistan ile karşılaşacak. Milli Takımımızın antrenörlüğünü A Erkek Milli Takım Teknik Direktörümüz Adnan Öztürk yapıyor.

Öztürk, grupta Rusya ve Litvanya ile karşılaşacaklarını ve ilk hedeflerinin ilk 2 sırada yer alarak, çeyrek finale yükselmek olduğunu ifade etti.
Rusya’nın bir ekol olduğuna dikkati çeken Öztürk, “Grubumuzdaki takımlardan Litvanya bizim yenebileceğimiz ve yendiğimiz bir takım. Uzun yıllardır Rusya ile hiç karşılaşmadık” dedi.

Oyunlara katılacak kadronun A Milli Takım kadrosu ağırlıklı olduğunu belirten Öztürk, şöyle devam etti:
“Bunun yanı sıra milli takıma aday oyuncular da burada. İlk hedefimiz gruptan çıkmak. Çeyrek finalde Brezilya veya Macaristan gelebilir. O rakipleri de geçme ihtimalimiz yüksek. İkinci olarakta Üniversiade Oyunları’nda en az yarı final oynamak istiyoruz.”

Güney Kore’nin Gwangju kentinde, 4-14 Temmuz tarihlerinde düzenlenecek Universiade Oyunları’na katılacak milli takımda yer alan sporcular şöyle:
Çoşkun Göktepe, İzzet Doğan, Recep Dege, Mikail Yıldırım, Tuğberk Çatkın, Onur Ersin, Orkun Söz, Muhammet Taş, Oğulcan Güney, Enis Yatkın, Uğur Erceylan, Adnan Tayfur, Ozan Arifoğlu, Adnan Diri, Yiğit Eröz, Serhat Yahşi.

MİLLİ TAKIMIMIZIN MAÇ PROGRAMI