GSB IHF EHF
  

Kemal Durak: Hedefimiz gruptan çıkmak

13-03-2017

Yunanistan'ın Limni adasında 17-19 Mart 2017 tarihlerinde yapılacak olan 19 Yaş Bayanlar Avrupa Şampiyonası grup elemelerinde mücadele edecek Milli Takımımızın kampı devam ediyor.

Hazırlıklarını Ankara THF spor salonunda günde çift antrenmanla gerçekleştiren Millilerimiz, elemelerde Norveç ve Yunanistan ile karşılaşacak. Kampı değerlendiren Genç Bayan Milli Takımımızın Baş antrenörü Kemal Durak, hedeflerinin grup lideri olarak gruptan çıkmak olduğunu söyledi.

Durak yaptığı açıklamada şunları kaydetti:
"Kamp çalışmalarımız sportif, psikolojik ve sosyal anlamda verimli geçiyor. Genç ve geleceğimiz olan sporcularımızın kamp süresince uyum, iletişim, düzen ve disiplin konusunda yaklaşımları, antrenmanlardaki coşku, hırs, istek ve arzuları bizi mutlu etti. Sporcularımızın antrenmanlardaki gösterdikleri performans gelecek adına bizleri ümitlendirirken, sporcularımızın bu seviyeye gelmesinde emeği geçen idareci, antrenör ve ailelerine teşekkür ederiz.

Genç, dinamik takımımıza inanıyor ve güveniyoruz. Yunanistan'da iyi performans sergileyip gruptan çıkmayı hedefliyoruz."

Genç Bayan Milli Takımımız 19 Yaş Bayanlar Avrupa Şampiyonası 7. eleme grubunda Norveç ve Yunanistan ile mücadele edecek. Grupta ilk sırada yer alan takım şampiyonaya katılma hakkı elde edecek. Müsabakalar Yunanistan'ın Limni adasındaki Nikos Samaras - Myrina Limnou spor salonunda oynanacak.

Milli Takımımızın maç programı (TSİ)

17 Mart 2017 19:00 TUR Türkiye Norveç NOR
18 Mart 2017 19:30 GRE Yunanistan Türkiye TUR