GSB IHF EHF
  

İlker Şentürk: Seyircimizin desteğiyle Estonya'yı mağlup etmek istiyoruz.

14-01-2017

2020 Erkekler Avrupa Şampiyonası 1. ön eleme turunda Estonya ile karşılaşacak olan A Milli Erkek Hentbol takımımız, hazırlıklarını tamamladı.

THF spor salonunda baş antrenör İlker Şentürk, antrenörler Okan Halay ve Serdar Karaçam yönetiminde gerçekleşen antrenmanda, Estonya maçının taktik çalışması yapılırken, sporcularımızın hırslı olması gözden kaçmadı. Antrenmanı Yönetim Kurulu üyemiz Cenker Doğan da takip etti.

İLKER ŞENTÜRK: Estonya'yı mağlup edip, ana grup elemelerine kalmak istiyoruz
Baş antrenörümüz İlker Şentürk ve sporcularımız antrenman sonrası Estonya maçıyla ilgili değerlendirmelerde bulundular.

Estonya karşısında galip gelmek istediklerini belirten Şentürk şunları söyledi: "Seyircimizin önünde iyi hentbol oynayarak Estonya'yı mağlup edip, ana grup elemelerine kalmak istiyoruz. Takımımızda Estonya'daki maçta omzundan sakatlanan Mehmet Demirezen'in dışında eksiğimiz yok. Kadrodaki tüm oyuncularımız ne yapacağını çok iyi biliyor. Burada Ay-Yıldızı ve 80 milyonu temsil ediyoruz. Onun bilinciyle yarınki maçı kazanmak istiyoruz. Tüm hentbolseverleri bizleri desteklemek için salona davet ediyoruz."

SPORCULARIMIZDA MİLLİ MAÇA DAVET
Milli Takımımızın kaptanı Ramazan Döne ise hentbolseverleri THF spor salonuna davet ederek şöyle konuştu: "Zor bir maç bizi bekliyor. Deplasmandaki 10 sayılık bir fark bizi rehavete sokmaması gerekiyor. Ordaki gibi iyi bir hentbol oynarsak, burdaki maçta da galip geleceğimizi düşünüyorum. Yarınki maçta herkesi bizi desteklemeye davet ediyorum.Onlara güzel bir galibiyet armağan etmek istiyoruz.

Milli Takımımızın başarılı kalecisi Yunus Özmusul da hedeflerinin galibiyet olduğunu belirterek, "Elimizden gelen her şeyi yapacağız ve maçı kazanacağız. Ana gruplarda yolumuza devam edeceğiz. Hentbol severler bizleri yalnız bırakmasın. Bizleri desteklesinler. " diye konuştu.
Tecrübeli oyuncumuz Alp Eren Pektaş da Estonya'ya karşı deplamanda çok iyi oynadıklarının altını çizerek, "Deplasmanda çok iyi br hentbol oynadık. İnşallah burda da aynısı sahaya yansıtıp güzel bir galibiyet alarak, grubumuzu lider tamamlamak istiyoruz. Milli birlik ve beraberlik içierisinde tribünlerin desteğiyle galip gelmek istiyoruz." diye konuştu.
Estonya maçında çok iyi bir performans sergileyen Baran Nalbantoğlu ise şunları söyledi: "Estonya'ya karşı deplasmanda çok iyi bir galibiyet aldık. Hepimiz neredeyse iki kişilik oynadık. Sonucunda da farklı bir galibiyet aldık. Bu güzel oyunu burda da sergileyip, maçı kazanmak istiyoruz."

Grubunda 5 puanla lider durumda bulunan Millerimiz, gruptaki dördüncü ve son maçında 15 Ocak Pazar günü Estonya ile saat 16:00'da THF spor salonunda karşılaşacak.