GSB IHF EHF
  

Genç ve Yıldız Kadın Millilerimizin kampı

26-12-2018

19 ve 17 yaş Kadın Milli Takımlarımız Ankara'da kampa girdi.

24 Aralık Pazartesi günü kampa giren Millilerimiz, Ankara THF spor salonunda günde çift antrenmanla hazırlıklarını sürdürüyor. Kampın ilk gününde milli takımlarımızın çalışmasını takip eden Başkanımız Bilal Eyuboğlu, genç milli takımımızla birlikte fotoğraf çektirdi.

19 Yaş Milli takımımızın Baş Antrenörü Kemal Durak kamp çalışmaları hakkında açıklamalarda bulundu. Sporcu performansları gözlemlenip, antrenörlerle görüş alışverişinde bulunarak oyuncu havuzunun kurulduğunu belirten Durak şunları söyledi:

"Yıldız Milli takımımızla birlikte gerçekleştirdiğimiz 1. etap kampı, mental, teknik-taktik ağırlıklı çalışmalar ve müsabakalarla amacına uygun olarak devam ediyor. Sporcularımızın istek ve arzuları sergiledikleri performans gelecek adına bizlere umut ışığı oldu. Temmuz ayında yapılacak Avrupa Şampiyonası II. Klasman maçlarına kadar kamp ve hazırlık turnuvaları yaparak daha iyi seviyelere gelmek istiyoruz. İyi hazırlanarak tam motivasyonla ülkemizi bu maçlarda en iyi şekilde temsil etmek istiyoruz. Altyapı çalışmalarına önem veren bu mevcut yapının oluşmasında emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum. "

U-19 Kadın Milli Hentbol takımımız, 15-21 Temmuz 2019 tarihleri arasında Litvanya'da U-19 Avrupa Şampiyonası II. klasman maçlarına çıkacak. Müsabakaları Litvanya'da oynanacak A grubunda Millilerimiz Çekya, Faroe Adaları ve Kosova ile karşılaşacak.

Statü gereği Litvanyadaki II. Klasman maçları 2 grupta oynanacak. 4erli takımlardan oluşacak A ve

B gruplarında ilk 2 sırayı alan takımlar, çapraz eşleşme ile "final-four" karşılacak. A1-B2 ve B1-A2 eşleşmelerinin galipleri finalde karşılaşacak ve finali kazanan takım Avrupa Şampiyonası katılma hakkı elde edecek.


U-17 Avrupa Şampiyonası II. Klasman
3-11 Ağustos 2019 tarihlerinde yapılacak 17 Yaş Kadınlar Avrupa Şampiyonası II. Klasman müsabakaları Gürcistan ve İtalya olmak üzere 2 ayrı ülkede gerçekleştirilecek. Ev sahipliğini İtalya'nın yapacağı ve Milli Takımımızın da yer alacağı şampiyonada toplam 10 takım 5'erli 2 grupta yer alacak.

İtalya'da yapılacak grup maçlarındaki gruplar şu şekilde:

A grubu: Çekya, Türkiye, İzlanda, Kosova, İsrail
B grubu: Polonya, Makedonya, Belarus, Azerbaycan, İtalya