TÜRKİYE HENTBOL FEDERASYONU

Doruk Pehlivan: Hayallerim gerçek oldu

17-04-2019

Polonya takımı Vive Kielce'ye transfer olan Milli hentbolcumuz Doruk Pehlivan, hayallerinin gerçek olduğunu söyledi.

Bu sene başında Avusturya'nın Fivers Wat Margareten takımına transfer olarak en genç yaşta yurt dışına gitmeyi başaran milli hentbolcumuz Doruk Pehlivan bir büyük başarıya daha imza atarak Polonya takımı Vive Kielce'ye transfer oldu. 

Doruk Pehlivan, 2015-2016 yılında Velüx Ehf Şampiyonlar Ligi şampiyonu olan ve her sene mücadele ettiği Şampiyonlar Ligi'nde bu sene de son sekize kalmayı başaran Polonya takımı Vive Kielce forması giyecek.

Transferin hikayesini anlatan Doruk şunları söyledi: 


"Geçen yıl A Milli takımla Akdeniz OYunları'nda, genç milli takımla da Avrupa Şampiyonası II. klasman maçlarında oynadım. A Milli takımla Akdeniz OYunları 3.-4.'lük maçında İspanya ile karşılaştık. Orda Kielce Antenörü Talant Duyshebaev beni izlemiş. Ben de oradaki maçlarda iyi performans sergilemiştim. Dikkatini çekmiş. Daha sonra menajerime teklif iletildi. Teklifi ilk duyduğumda inanamadım. Çok heyecan ve gurur vericiydi. Çok mutlu oldum."

Yeni takımıyla hedefinin Şampiyonlar Liginde Final Four oynamak olduğunu söyleyen Doruk, Luka Cindrić ile aynı takımda oynayacak olmasının kendisini heyecanlandırdığını söyledi.

Avusturya'nın Fivers takımına transferinin hayalleri açısından bir basamak olduğunu belirten Doruk, takım antrenmanlarının dışında bireysel çalışmalar yaptığını belirtti. Milli hentbolcu, Türkiye'deki hentbolcuların hiçbir eksiği olmadığını ve Avrupa'da daha fazla Türk oyuncu izleyeceklerine inandığını belirtti. 

Hentbol Federasyonu olarak Doruk Pehlivan'ı transferinden dolayı kutlar, yeni takımında üstün başarılar dileriz.