GSB IHF EHF
  

Çek Cumhuriyeti maçı değerledirmeleri

13-01-2016

A Milli Erkek Takımımızın Çek Cumhuriyeti galibiyetinin ardından Antrenörümüz Adnan Öztürk ve sporcularımız maçı değerlendirdi.

Antrenörümüz Adnan Öztürk yaptığı açıklamada, "Rakibimiz güçlü bir rakipti. her Avrupa ve Dünya Şampiyonalarına katılan bir takım ve onlara karşı iyi bir oyun ortaya koyduk. Daha farklı bir sonuç olabilirdi ancak bazı bölümlerde goller kaçırdık. Oyuncularımı tebrik ediyorum. Gerçekten çok iyi oynadılar. Hepsiyle gurur duyuyorum. bizi bu maçta yalnız bırakmayan seyircilerimize çok teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Ay-Yıldız oyuncularımızdan Tolga Özbahar da zor bir maç olduğunu, çok iyi mücadele ettiklerini söyledi. Hedeflerinin Çek Cumhuriyeti ile deplasmanda oynanacak maçtan da iyi bir skorla dönerek grubu lider bitirmek olduğunu kaydetti.

Milli Takımımızın bir diğer oyuncusu Can Çelebi de şunları söyledi:
"Bugün Ankara'da çok güzel, özlediğimiz bir atmosfer vardı. dolu tribünler önünde onların desteğini de alarak çok iyi oynadık. Bu organizasyonu yapan, maçımızı izlemeye gelen herkese tek tek teşekkür ediyorum. Güçlü bir takımı yendik. güzel bir galibiyet aldık. Hedefimiz sahamızdaki maçlarda kayıp yaşamadan yolumuza devam etmekti. Onu başardık. İnşallah cumartesi günü de iyi bir sonuçla, grup lideri olarak döneriz"

Yaptığı kritik kurtarışlarla galibiyette önemli rol oynayan kalecimiz Yunus Özmusul ise yaptığı açıklamada, hedeflerinin grup liderliği olduğunu ve bunu da başaracak güçte olduklarını söyledi. Takım olarak herkes üzerine düşeni yaptığını kayden Yunus, "Ben de kalede gerektiği yerde ve zamanda yapmam gerekeni yaptım. güzel bir galibiyet oldu. tüm arkadaşlarımı tebrik ederim" dedi.