GSB IHF EHF
  

Akdeniz Oyunlarında hedef madalya

20-06-2018

22 Haziran - 1 Temmuz 2018 tarihleri arasında İspanya'nın Tarragona kentinde gerçekleştirilecek olan Akdeniz Oyunlarında mücadele edecek olan A Milli Erkek ve Kadın Hentbol Takımlarımız hazırlıklarını sürdürüyor. İstanbul'da çalışmalarına devam eden Milli Takım kafilelerimiz, 21 Haziran Perşembe günü İspanya'ya gidecek.

ŞENTÜRK: İYİ BİR DERECE ELDE ETMEK İSTİYORUZ
A Milli erkek takımımızın Başantrenörü İlker Şentürk, iyi bir hazırlık dönemi geçirdiklerini belirterek, Akdeniz Oyunları'nda iyi bir derece hedeflediklerini söyledi. Şentürk şunları söyledi:
"Artık hazırlıklarımızı tamamladık ve Akdeniz Oyunlarına konsantre olduk. Kamp dönemini sakatlıksız bir şekilde geçirmiş olmamız sevindirici. Sezon sonunda sporcularımızın genel durumundan memnunum. Hedefimiz Akdeniz Oyunlarında daha önceki dereceden daha iyisini elde etmek. Bunun için çalışıyoruz. Sporcularıma güveniyorum. Ülkemizi, bayrağımızı en iyi şekilde temsil etmek istiyoruz."

ÜNSAL: MİLLİ TAKIMIMIZDA YENİ BİR OLUŞUM İÇERİSİNDEYİZ

Kadın Milli Takımımız da Akdeniz Oyunları için çalışmalarını Çamlıca spor salonunda sürdürüyor.

A Milli kadın takımımızın Başantrenörü Birol Ünsal, Akdeniz Oyunları ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Ünsal, kamp çalışmalarının sorunsuz bir şekilde devam ettiğini belirterek, Akdeniz Oyunlarına hazırlandıklarını söyledi. Yeni bir oluşumla Milli Takımın Akdeniz Oyunlarında mücadele edeceğini kaydeden Ünsal, şampiyonada takımımızla en iyisini yapmaya çalışacaklarını ifade etti. Ünsal, Akdeniz Oyunlarında karşılaşacağımız rakiplerimizin nasıl bir kadro ile şampiyonaya katılacaklarını bilmediklerini belirterek, "hazırlıklarımızı her şarta göre yapıyoruz" diye konuştu.

BAKAN BAK SPORCULARIMIZA BAŞARILAR DİLEDİ

Öte yandan Akdeniz Oyunları’na hazırlanan milli sporcular, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak ile bir araya geldi. İstanbul’da milli sporcularla akşam yemeğinde bir araya gelen Bakan Bak, 22 Haziran - 1 Temmuz tarihleri arasında İspanya’nın Tarragona kentinde yapılacak olan oyunlar öncesinde sporculara başarılar diledi.