GSB IHF EHF
  

A Millilerimiz hazırlıklarını sürdürüyor

31-03-2016

A Milli Erkek Hentbol Takımımız, Avrupa Şampiyonası Eleme Grubu play-off müsabakasında Belçika ile oynayacağı müsabakanın hazırlıklarını Rize’de sürdürüyor.

A Milli Erkek Hentbol Takımı 6 Nisan Çarşamba günü Rize Yenişehir kapalı spor salonunda Belçika ile 2018 Erkekler Avrupa Şampiyonası Eleme Grubu play-off müsabakasına çıkacak. Müsabakanın hazırlıkları için Rize’de kampa giren A Milli Erkek Takımımız çalışmalarını günde çift antrenmanla sürdürüyor.

2017 Dünya Hentbol Şampiyonası grup elemelerinde iki maçta da rakibini mağlup eden Millilerimiz, play-off maçlarını kazanmayı hedefliyor.

Belçika maçlarının kendileri için çok önemli olduğunu belirten teknik direktörümüz Adnan ÖZTÜRK; hedeflerinin 2018 eleme gruplarına kalıp yeni oluşan takımla burada tecrübe kazanarak 2020 Avrupa Şampiyonasına katılmak olduğunu belirtti. Öztürk yaptığı açıklamada şunları aktardı: “Şu anda kadromuz tecrübeli oyucuların yanı sıra oldukça genç ve tecrübesiz oyunculardan oluşmakta. Daha önce oynadığımız 2017 Dünya Şampiyonası grup maçlarında bu kadronun takım olmaya başladığını görmek oldukça sevindirici oldu bizim açımızdan.”

İlk hedeflerinin 2018 gruplarına kalıp ve burada başarılı olmak olduğunu gerçekçi hedeflerinin ise 2020 Avrupa Şampiyonası olduğunu belirten Adnan ÖZTÜRK, ”Eksiklerimizi gerçekçi yaklaşımlarla ortaya koyup planlı ve programlı çalıştığımızda elimizdeki genç ve yetenekli oyuncularla bunu başarabilecek gücümüzün var olduğunu düşünüyorum” diye konuştu.

ÖZTÜRK, sakat oyuncuların yanı sıra Belçika maçlarının Gençler Avrupa Şampiyonası grup eleme maçları ile aynı tarihlere denk geldiği için Harun ve Görkem dışında hedefledikleri genç oyuncuları kadroya alamamalarının kendileri için sıkıntı olduğunu da sözlerine ekledi.

Milli takımımızın aday kadrosunda şu sporcular yer alıyor:

Ramazan Döne, Tolga Özbahar, Mehmet Demirezen (Beşiktaş Mogaz)
Coşkun Göktepe, Enis Yatkın (Antalyaspor)
Alican Göçmen (Ankara Büyükşehir Bld. Spor)
Niyazi Bozkurt (Amasya Taşova SK)
Çetin Çelik (Bursa Nilüfer Belediyespor)
Can Çelebi (Paris Chartres Metropole Handball 28)
Uğur Erceylan, Onur Ersin, Baran Nalbantoğlu, Yakup Yaşar Simsar (GÖZTEPE)
Alp Eren Pektaş, Orkun Söz (Maliye Milli Piyango)
Yunus Özmusul (Sturgart Tv Bittenfeld 1898)
Harun Hacıoğlu, Görkem Biçer, Cemal Serdaroğlu (Zağnos Erkek Hentbol)

Millilerimiz 6 Nisan Çarşamba günü Belçika'yı Rize'de konuk ederken, rövanş maçı ise 9 Nisan Pazar günü ise Belçika’nın Liege kentinde oynanacak.