GSB IHF EHF
  

A Milli Takımda Yeni Dönem

02-12-2021
Türkiye Hentbol Federasyonu Başkanı Uğur Kılıç’ın katılımıyla gerçekleşen imza töreniyle A Milli erkek hentbol takımının yeni teknik kadrosu belli oldu. Milli takım baş antrenörlüğüne Okan Halay getirilirken; Aydın Aydınlı, Namık Dalgakıran yardımcı antrenörlüğe ve İbrahim Demir kaleci antrenörlüğüne getirildi.

Türkiye Hentbol Federasyonu’nda düzenlenen imza töreniyle Okan Halay, A Milli Hentbol takımı baş antrenörü olarak göreve getirildi. Okan Halay’ın yardımcılıklarını Aydın Aydınlı ve Namık Dalgakıran, kaleci antrenörlüğünü de İbrahim Demir yapacak. İmza töreninde Türkiye Hentbol Federasyonu Başkanı Uğur Kılıç ve A milli erkek takımından sorumlu Asbaşkan Salim Öztürk hazır bulundu.
Basın toplantısında konuşan THF Başkanı Uğur Kılıç, yeni teknik kadro ile uluslararası alanda başarı yakalamayı amaçladıklarını söyledi ve ekledi: “Okan Halay, hem oyunculuk hem de antrenörlük geçmişiyle son derece başarılı ve tecrübeli bir isim. Bugün A milli takım için yeni bir sayfa açıyoruz. Sadece Okan Halay değil, yardımcıları da tecrübeli isimlerden oluşuyor. Okan Halay, Aydın Aydınlı, Namık Dalgakıran ve İbrahim Demir’in hep birlikte önümüzdeki dönemde başarılı olmak için en iyiyi yapacaklarına inancımız tam. Önümüzde önemli bir takvim var. Ocak ayında arka arkaya Belçika, Kosova ve Yunanistan’la oynayacağız. Bu maçların hemen ardından Kıbrıs Rum Kesimi’yle Avrupa Şampiyonası eleme maçlarında karşılaşacağız. Amacımız yeni teknik kadromuz ile maçlardan başarıyla ayrılmak. Milli takımın Türk hentbolunun vitrini olduğuna inanıyoruz. Hep birlikte, el birliğiyle önümüzdeki maçlardan alnımızın akıyla çıkacağımıza inancımız tam.”
Baş antrenör olarak göreve gelen Okan Halay, “Son beş yılın ilk üç yılında milli takımda beraber çalıştığımız İlker Şentürk ve Serdar Karaçam hocalarıma teşekkür ediyorum. Mücadele ve kazanmak Türk milletinin ruhunda var. Öncelikle ilk hedefimiz bu ruhu sahaya yansıtıp sonuçları almaya çalışmak olacak. Teknik ekip olarak yönetimin bizden ne istediğini çok iyi biliyor ve var gücümüzle çalışarak onların isteklerine karşılık vereceğimize inanıyoruz. Hiç kimseden korkmayan, sonuç ne olursa olsun lehimize veya aleyhimize son topa kadar savaşan mücadele ruhu yüksek, herkesin benimsediği bir oyun felsefesine uygun bir takım yaratarak hedeflere daha emin adımlarla ilerlemek istiyoruz. Önümüzde çok zorlu altı maç var. Hedef kısa vadede buradan gerekli sonuçları elde edebilmek. Bu oyuncu gurubuyla ve yönetimle bu hedefi yakalayacağımız inancını taşıyorum ve şimdiden yeni yolda hentbol ailemize başarılar diliyorum” dedi.