GSB IHF EHF
  

A Milli Kadın Hentbol Takımı'nın aday kadrosu açıklandı

23-07-2022
Konya'da 9-18 Ağustos 2022 tarihleri arasında düzenlenecek İslami Dayanışma Oyunları’nda mücadele edecek olan A Milli Kadın Hentbol Takımımızın aday kadrosu açıklandı.

Başantrenör Costica Buceschi yönetimindeki A Milli Kadın Hentbol Takımı İslami Dayanışma Oyunları kadrosunda 18 oyuncu yer alıyor.

A Milli Kadın Hentbol Takımı, Senegal, Bangladeş ve Özbekistan ile birlikte A Grubu'nda; Kamerun, Afganistan, İran ve Azerbaycan da B Grubu'nda mücadele edecek.

A Milli Kadın Hentbol Takımımızın aday kadrosu şöyle:

Kaleci: Merve Durdu (Kastamonu Belediye), Halime İslamoğlu (İzmir Büyükşehir Belediye)
Sol Kanat: Kübra Sarıkaya (Kastamonu Belediye), Elif Sıla Aydın (Konyaaltı Belediye), Tuana Akman (Beta Transformatör Adasokağı)
Sağ Kanat: Emine Gökdemir (Aksaray Belediye), Bilge Nur Öztürk (Konyaaltı Belediye)
Sol Oyun Kurucu: Neslihan Çalışkan (Kastamonu Belediye), Betül Yılmaz (Kastamonu Belediye), Ayşenur Sormaz (Anadolu Üniversitesi)
Orta Oyun Kurucu: Yasemin Şahin (Konyaaltı Belediye), Atiye Gülseven (Yozgat ASP), Gülcan Tügel (Yenimahalle Belediye)
Sağ Oyun Kurucu: Beyza Karaçam (Kristianstad HK), Merve Özbolluk (Üsküdar Belediye
Pivot: Nurceren Akgün Göktepe (Kastamonu Belediye), Ceren Demirçelen (Kastamonu Belediye), Meryem Erdoğan (Üsküdar Belediye)

Teknik ve İdari Kadro: Costıca Buceschı (Başantrenör), Mehmet Serkan İnci (Antrenör) , Erdal Kaynak (Kaleci Antrenörü), İlker Kurtulmuş (Performans Antrenörü), Umut Beycan (Fizyoterapist), Bülent Kallenci (Masör), Bora Serter (İdari Menajer)

5. İslami Dayanışma Oyunları Hentbol Kadınlar Maç Programı:
Tarih- Saat Grup 1.Takım 2.Takım
7 Ağustos 2022 - 11.00 A Senegal Özbekistan
7 Ağustos 2022 - 13.00 A Bangladeş Türkiye
7 Ağustos 2022 - 15.00 B Kamerun Azerbaycan
7 Ağustos 2022 - 17.00 B Afganistan İran
9 Ağustos 2022 - 11.00 A Senegal Türkiye
9 Ağustos 2022 - 13.00 A Özbekistan Bangladeş
9 Ağustos 2022 - 15.00 B Kamerun İran
9 Ağustos 2022 - 17.00 B Azerbaycan Afganistan
11 Ağustos 2022 - 11.00 A Senegal Bangladeş
11 Ağustos 2022 - 13.00 A Türkiye Özbekistan
11 Ağustos 2022 - 15.00 B Kamerun Afganistan
11 Ağustos 2022 - 17.00 B İran Azerbaycan
13 Ağustos 2022 - 11.00 Yarı Final A Grubu Birincisi B Grubu İkincisi
13 Ağustos 2022 - 13.00 Yarı Final B Grubu Birincisi A Grubu İkincisi
14 Ağustos 2022 - 11.00 Üçüncülük Maçı Yarı Final Mağlubu Yarı Final Mağlubu
14 Ağustos 2022 - 15.00 Final Yarı Final Galibi Yarı Final Galibi