GSB IHF EHF
  

A Milli Hentbol Takımlarımız Konya'da ilk antrenmanlarını yaptı

02-08-2022
Konya'da 9-18 Ağustos 2022 tarihleri arasında düzenlenecek 5. İslami Dayanışma Oyunları’nda mücadele edecek olan A Milli Kadın ve Erkek Hentbol Takımlarımız, maçların da oynanacağı Konya Selçuklu Belediyesi Uluslararası Spor Salonu'nda ilk antrenmanını gerçekleştirdi.

A Milli Kadın Hentbol Takımımız, İslami Dayanışma Oyunları’nda Senegal, Bangladeş ve Özbekistan ile birlikte A Grubu'nda; Kamerun, Afganistan, İran ve Azerbaycan da B Grubu'nda mücadele edecek. Milli Takımımız ilk maçını 7 Ağustos Pazar günü saat 13.00'te Bangladeş ile oynayacak. 9 Ağustos Salı günü saat 11.00'de Senegal ile karşılaşacak olan Milliler, 11 Ağustos Perşembe günü saat 13.00'te de Özbekistan ile mücadele edecek.

A Milli Erkek Hentbol Takımımız ise İran ve Azerbaycan ile birlikte B Grubu'nda mücadele edecek. A Grubu'nda ise Suudi Arabistan, Katar, Fas ve Irak yer alıyor. A Millilerimiz gruptaki ilk maçını 8 Ağustos Pazartesi günü saat 15.00'te İran ile, ikinci maçını da 10 Ağustos Çarşamba günü saat 15.00'te Azerbaycan ile yapacak.

Başantrenör Costica Buceschi yönetimindeki A Milli Kadın Hentbol Takımı kadrosunda şu isimler bulunuyor:
Kaleci: Merve Durdu (Kastamonu Belediye), Halime İslamoğlu (İzmir Büyükşehir Belediye)
Sol Kanat: Kübra Sarıkaya (Kastamonu Belediye), Elif Sıla Aydın (Konyaaltı Belediye)
Sağ Kanat: Emine Gökdemir (Aksaray Belediye), Bilge Nur Öztürk (Konyaaltı Belediye)
Sol Oyun Kurucu: Neslihan Çalışkan (Kastamonu Belediye), Betül Yılmaz (Kastamonu Belediye), Ayşenur Sormaz (Anadolu Üniversitesi)
Orta Oyun Kurucu: Yasemin Şahin (Konyaaltı Belediye), Gülcan Tügel (Yenimahalle Belediye)
Sağ Oyun Kurucu: Beyza Karaçam (Kristianstad HK/İsveç), Merve Özbolluk (Üsküdar Belediye)
Pivot: Cansu Akalın (Konyaaltı Belediye), Ceren Demirçelen (Kastamonu Belediye), Meryem Erdoğan (Üsküdar Belediye)
Teknik ve İdari Kadro: Costica Buceschi (Başantrenör), Mehmet Serkan İnci (Antrenör) , Erdal Kaynak (Kaleci Antrenörü), Bülent Kallenci (Masör), Bora Serter (İdari Menajer)

Başantrenör: Okan Halay yönetimindeki A Milli Erkek Hentbol Takımı kadrosunda şu isimler bulunuyor:
Kaleci: Enis Yatkın (Beşiktaş Yurtbay Seramik), Hüseyin Bereket (Nilüfer Belediyesi)
Sol Kanat: Samet Kanberoğlu (Beykoz Belediyesi), Enis Harun Hacıoğlu (Beşiktaş Yurtbay Seramik)
Sol Oyun Kurucu: Baran Nalbantoğlu (Beşiktaş Yurtbay Seramik), Fatih Çalkamış (Nilüfer Belediyesi), Sedat Yıldırım (Sakarya Büyükşehir Belediyesi)
Orta Oyun Kurucu: Gökay Bilim (Beşiktaş Yurtbay Seramik), Atakan Şirin (Spor Toto), Eray Karakoç (Trabzon Büyükşehir Belediyesi)
Sağ Oyun Kurucu: Durmuş Ali Tınkır (Spor Toto), Cemal Kütahya (Hatay Büyükşehir Belediyesi)
Sağ Kanat: Doğukan Keser (Beşiktaş Yurtbay Seramik), Şevket Yağmuroğlu (Beşiktaş Yurtbay Seramik)
Pivot: Alper Aydın (Beykoz Belediyesi), İlkan Keleşoğlu (Hatay Büyükşehir Belediyesi)
Teknik Kadro: Okan Halay (Başantrenör), Aydın Aydınlı (Yardımcı Antrenör), İbrahim Demir (Kaleci Antrenörü), Özgül Gedikli (Masöz), Bora Serter (İdari Menajer)

5. İslami Dayanışma Oyunları Hentbol Kadınlar Maç Programı:
Tarih-Saat Grup 1.Takım 2.Takım
7 Ağustos 2022 - 11.00 A Senegal Özbekistan
7 Ağustos 2022 - 13.00 A Bangladeş Türkiye
7 Ağustos 2022 - 15.00 B Kamerun Azerbaycan
7 Ağustos 2022 - 17.00 B Afganistan İran
9 Ağustos 2022 - 11.00 A Senegal Türkiye
9 Ağustos 2022 - 13.00 A Özbekistan Bangladeş
9 Ağustos 2022 - 15.00 B Kamerun İran
9 Ağustos 2022 - 17.00 B Azerbaycan Afganistan
11 Ağustos 2022 - 11.00 A Senegal Bangladeş
11 Ağustos 2022 - 13.00 A Türkiye Özbekistan
11 Ağustos 2022 - 15.00 B Kamerun Afganistan
11 Ağustos 2022 - 17.00 B İran Azerbaycan
13 Ağustos 2022 - 11.00 Yarı Final A Grubu Birincisi B Grubu İkincisi
13 Ağustos 2022 - 13.00 Yarı Final B Grubu Birincisi A Grubu İkincisi
14 Ağustos 2022 - 11.00 Üçüncülük Maçı Yarı Final Mağlubu Yarı Final Mağlubu
14 Ağustos 2022 - 15.00 Final Yarı Final Galibi Yarı Final Galibi

5. İslami Dayanışma Oyunları Hentbol Erkekler Maç Programı:
Tarih-Saat Grup 1.Takım 2.Takım
8 Ağustos 2022 - 11.00 A Suudi Arabistan Irak
8 Ağustos 2022 - 13.00 A Katar Fas
8 Ağustos 2022 - 15.00 B Türkiye İran
10 Ağustos 2022 - 11.00 A Suudi Arabistan Fas
10 Ağustos 2022 - 13.00 A Irak Katar
10 Ağustos 2022 - 15.00 B Azerbaycan Türkiye
12 Ağustos 2022 - 11.00 A Suudi Arabistan Katar
12 Ağustos 2022 - 13.00 A Fas Irak
12 Ağustos 2022 - 15.00 B İran Azerbaycan
13 Ağustos 2022 - 15.00 Yarı Final A Grubu Birincisi B Grubu İkincisi
13 Ağustos 2022 - 17.00 Yarı Final B Grubu Birincisi A Grubu İkincisi
14 Ağustos 2022 - 13.00 Üçüncülük Maçı Yarı Final Mağlubu Yarı Final Mağlubu
14 Ağustos 2022 - 17.00 Final Yarı Final Galibi Yarı Final Galibi