GSB IHF EHF
  

A Milli Erkek Takımımızın istatistikleri

14-06-2017

A Milli Erkek Takımımız, 2.Erkekler IHF Challenge Trophy Turnuvasında grubunu lider tamamlarken, çeyrek finalde B grubu ikincisi Gürcistan ile eşleşti.

A Milli Erkek Takımımız mücadele ettiği A grubunda Kosova, Arnavutluk ve İrlanda’yı mağlup ederken, lider olarak bir üst tura çıktı. A Milli Takımımızın bu performansı istatistiklere de yansıdı.

En Skorer oyuncumuz Samet Kamberoğlu oldu. 22 gol atan Samet Şampiyona gol krallığında da 10.sırada. %73 ile şampiyonaya devam eden Samet, 12 golu kanattan, 7 golü hızlı hücumdan 3 golü de 6 metre çizgisi üzerinden kaydetti.

En iyi şut yüzdesine sahip oyuncumuz Ali Kabadayı oldu. 10 şut ve 10 gol ile oynayan Ali, Şampiyonanın en iyi şut yüzdesine sahip oyuncu oldu. Ali’yi A Milli takımımızda Doruk Pehlivan takip ediyor. Şampiyonada en iyi 3.şut yüzdesine sahip olan Doruk %90 ile grup müsabakalarını tamamladı.

Bölgelerinde en iyi şut yüzdesine sahip oyuncular kategorisinde ise;
Kanat atışları: Kanat pozisyonunda hiç bir oyuncumuz ilk 10 arasına giremedi. Samet kanat pozisyonunda %71 ile Milli takımımızın en oranlı oyuncusu. Milli takımımız ise kanat atışlarındaki yüzdesi %65.

6 metre üzerindeki atışlar: 6 metre üzerinde gerçekleşen atışlarda oyuncularımız ilk 10 içerisinde yer aldılar. Milli Takımımız 6metre üzerinde %85 oranı ile oynarken, Ali Kabadayı, Doruk Pehlivan, Ramazan Döne ve Halil İbrahim Öztürk 6metre üzerindeki atışlarda %100 ile ön plana çıkan oyuncularımız oldular.

9metre üzerindeki atışlar: 9 metre üzerindeki atışlarda Milli Takımımız %48 gibi düşük bir oranda kalırken, Doruk Pehlivan ve Halil İbrahim Öztürk ilk 10 içerisinde yer aldılar. Doruk %80 orana sahip iken, Halil İbrahim Öztürk %67’de kaldı.

Asist: Eyüb Orkun Söz oynamış olduğu 3 maçta 3,33 asist ortalaması ile ön plana çıkan oyuncumuz oldu.

Kalecilerimizden Mehmet Emre, %47 kurtarış yüzdesi ile oynarken, Çoşkun Göktepe %30 kurtarış yüzdesinde kaldı.

A Milli Takımımız A grubunda 120 gol atarken, kalesinde 62 gol gördü +58 averaj ile Şampiyonanın grup müsabakalarında en iyi averaja sahip ekip oldu. Milli Takımımız 120 gol ile de grup müsabakalarında en fazla gol atan ekip oldu.