GSB IHF EHF
  

A Milli Erkek Hentbol Takımı'nın İslami Dayanışma Oyunları kadrosu belli oldu

01-08-2022
Konya'da 9-18 Ağustos 2022 tarihleri arasında düzenlenecek 5. İslami Dayanışma Oyunları’nda mücadele edecek olan A Milli Erkek Hentbol Takımı’nın turnuva kadrosu belli oldu.

A Milli Erkek Hentbol Takımımız, İslami Dayanışma Oyunları'nda İran ve Azerbaycan ile birlikte B Grubu'nda mücadele edecek. A Grubu'nda ise Suudi Arabistan, Katar, Fas ve Irak yer alıyor. Konya Selçuklu Belediyesi Uluslararası Spor Salonu'nda oynanacak 5. İslami Dayanışma Oyunları’nda A Millilerimiz gruptaki ilk maçını 8 Ağustos saat 15.00'te İran ile, ikinci maçını da 10 Ağustos tarihinde yine saat 15.00'te Azerbaycan ile yapacak.


A Milli Erkek Hentbol Takımımız, İslami Dayanışma Oyunları kadrosu şöyle:
Kaleci: Enis Yatkın (Beşiktaş Yurtbay Seramik), Hüseyin Bereket (Nilüfer Belediyesi)
Sol Kanat: Samet Kamberoğlu (Beykoz Belediyesi), Enis Harun Hacıoğlu (Beşiktaş Yurtbay Seramik)
Sol Oyun Kurucu: Baran Nalbantoğlu (Beşiktaş Yurtbay Seramik), Fatih Çalkamış (Nilüfer Belediyesi), Sedat Yıldırım (Sakarya Büyükşehir BLD.)
Orta Oyun Kurucu: Gökay Bilim (Beşiktaş Yurtbay Seramik), Atakan Şirin (Spor Toto), Eray Karakoç (Trabzon Büyükşehir BLD.)
Sağ Oyun Kurucu: Durmuş Ali Tınkır (Spor Toto), Cemal Kütahya (Hatay Büyükşehir BLD.)
Sağ Kanat: Doğukan Keser (Beşiktaş Yurtbay Seramik), Şevket Yağmuroğlu (Beşiktaş Yurtbay Seramik)
Pivot: Alper Aydın (Beykoz Belediyesi), İlkan Keleşoğlu (Hatay Büyükşehir BLD.)
Teknik Kadro: Okan Halay (Başantrenör), Aydın Aydınlı (Yardımcı Antrenör), İbrahim Demir (Kaleci Antrenörü), Özgül Gedikli (Masöz), Bora Serter (İdari Menajer)

5. İslami Dayanışma Oyunları Hentbol Erkekler Maç Programı:
Tarih- Saat Grup 1.Takım 2.Takım
8 Ağustos 2022 - 11.00 A Suudi Arabistan Irak
8 Ağustos 2022 - 13.00 A Katar Fas
8 Ağustos 2022 - 15.00 B Türkiye İran
10 Ağustos 2022 - 11.00 A Suudi Arabistan Fas
10 Ağustos 2022 - 13.00 A Irak Katar
10 Ağustos 2022 - 15.00 B Azerbaycan Türkiye
12 Ağustos 2022 - 11.00 A Suudi Arabistan Katar
12 Ağustos 2022 - 13.00 A Fas Irak
12 Ağustos 2022 - 15.00 B İran Azerbaycan
13 Ağustos 2022 - 15.00 Yarı Final A Grubu Birincisi B Grubu İkincisi
13 Ağustos 2022 - 17.00 Yarı Final B Grubu Birincisi A Grubu İkincisi
14 Ağustos 2022 - 13.00 Üçüncülük Maçı Yarı Final Mağlubu Yarı Final Mağlubu
14 Ağustos 2022 - 17.00 Final Yarı Final Galibi Yarı Final Galibi