GSB IHF EHF
  

A Erkek Milli Takımı aday kadrosu belli oldu

23-03-2016

2018 Erkekler Avrupa Şampiyonası Grubu Play- Off maçlarında Belçika ile mücadele edecek olan A erkek milli takımızın aday kadrosu açıklandı.

Belçika ile 6 Nisan Çarşamba günü Rize’de, 9 Nisan Pazar günü ise rövanş maçında Liege’de karşılaşacak olan Millilerimiz, 27 Mart Pazar günü Rize’de kampa girecek.

Milli takımımızın aday kadrosunda şu sporcular yer alıyor:

COŞKUN GÖKTEPE, ENİS YATKIN (ANTALYASPOR)
ALİCAN GÖÇMEN (ANKARA BÜYÜKŞEHİR BLD. SPOR)
NİYAZİ BOZKURT (AMASYA TAŞOVA SK)
ÇETİN ÇELİK (BURSA NİLÜFER BELEDİYESPOR)
CAN ÇELEBİ (PARİS CHARTRES METROPOLE HANDBALL 28)
RAMAZAN DÖNE, TOLGA ÖZBAHAR, MEHMET DEMİREZEN (BEŞİKTAŞ MOGAZ)
UĞUR ERCEYLAN, ONUR ERSİN, BARAN NALBANTOĞLU, YAKUP YAŞAR SİMSAR (GÖZTEPE)
ALP EREN PEKTAŞ, ORKUN SÖZ (MALİYE MİLLİ PİYANGO)
YUNUS ÖZMUSUL (STURGART TV BİTTENFELD 1898)
HARUN HACIOĞLU, GÖRKEM BİÇER, CEMAL SERDAROĞLU (ZAĞNOS ERKEK HENTBOL)

ÖZTÜRK: HEDEFİMİZ GRUP MAÇLARINA KALMAK

Belçika maçlarının kendileri için çok önemli olduğunu belirten teknik direktörümüz Adnan ÖZTÜRK; hedeflerinin 2018 eleme gruplarına kalıp yeni oluşan takımla burada tecrübe kazanarak 2020 Avrupa Şampiyonasına katılmak olduğunu belirtti. Öztürk yaptığı açıklamada şunları aktardı: “Şu anda kadromuz tecrübeli oyucuların yanı sıra oldukça genç ve tecrübesiz oyunculardan oluşmakta. Daha önce oynadığımız 2017 Dünya Şampiyonası grup maçlarında bu kadronun takım olmaya başladığını görmek oldukça sevindirici oldu bizim açımızdan.”

İlk hedeflerinin 2018 gruplarına kalıp ve burada başarılı olmak olduğunu gerçekçi hedeflerinin ise 2020 Avrupa Şampiyonası olduğunu belirten Adnan ÖZTÜRK, ”Eksiklerimizi gerçekçi yaklaşımlarla ortaya koyup planlı ve programlı çalıştığımızda elimizdeki genç ve yetenekli oyuncularla bunu başarabilecek gücümüzün var olduğunu düşünüyorum” diye konuştu.

ÖZTÜRK, sakat oyuncuların yanı sıra Belçika maçlarının Gençler Avrupa Şampiyonası grup eleme maçları ile aynı tarihlere denk geldiği için Harun ve Görkem dışında hedefledikleri genç oyuncuları kadroya alamamalarının kendileri için sıkıntı olduğunu da sözlerine ekledi.