GSB IHF EHF
  

17 Yaş Bayan Milli Takımımızın rakipleri belli oldu

26-09-2016

17 Yaş Avrupa Şampiyonası 2.klasmanda mücadele edecek olan Bayan Milli Takımımızın rakipleri belli oldu. Millilerimiz, Portekiz, Belarus, İtalya ve Gürcistan ile birlikte A grubunda mücadele edecek.

20 takımın mücadele edeceği 17 Yaş Avrupa Şampiyonası 2.klasman gruplarının kura çekimi Avrupa Hentbol Federasyonu'nun (EHF) merkezi Viyana'da gerçekleştirildi. Litvanya ve Makedonya olmak üzere 2 ayrı merkezde 5'erli 4 grup halinde gerçekleştirilecek olan "EHF W17 Championship" 14-20 Ağustos 2017 tarihlerinde yapılacak.

Litvanya merkezinde yer alan Millilerimiz A grubunda Portekiz, Belarus, İtalya ve Gürcistan ile mücadele edecek. B grubunda ise Ukrayna, Litvanya, Finlandiya, Letonya ve İngiltere takımları yer alıyor. EHF'nin yeni statüsü gereği A ve B grubunu lider bitiren takımlar finalde karşılaşacak ve Litvanya merkezinden 1 takım Avrupa Şampiyonasında (EHF W17 Euro) mücadele etme hakkı kazanacak.

BAYANLAR AVRUPA ŞAMPİYONALARI
2 yılda bir sonu tek rakamla biten yıllarda düzenlenen bayanla kategorisinde bu uygulama ilk olarak 2017 17 Yaş (M17) Bayanlar Avrupa Şampiyonasında gerçekleştirilecek. En iyi 16 takımla düzenlenen Avrupa Şampiyonası takımları “W17 Euro” adıyla 1. Klasman olarak belirlenirken, diğer katılımcı ülkeler “W17 Championships” adıyla 2. Klasmanda yer alacak.