GSB IHF EHF
  

Yalıkavakspor'u yenen Kastamonu Belediyesi ikinci finalist oldu

07.05.2022 18:32

Kadınlar Türkiye Kupası Dörtlü Finali’nde bugün oynanan diğer yarı final maçında Yalıkavakspor’u 30-27 yenen Kastamonu Belediyesi GSK, finalde Konyaaltı Belediyesi’nin rakibi oldu

THF Spor Salonu’nda oynanan ve Murat Çelik ile Cengiz Ömer ikilisinin yönettiği karşılaşma, TRT Spor Yıldız kanalından canlı olarak yayınlandı.

Konyaaltı Belediyesi ile Kastamonu Belediyesi arasında oynanacak olan Türkiye Kupası final maçı, Ankara THF Spor Salonu’nda 8 Mayıs Pazar günü saat 15.00’te başlayacak ve TRT Spor Yıldız kanalından canlı olarak yayınlanacak.

Yeni Mahalle Belediyesi ile Yalıkavakspor arasında oynanacak olan 3.-4.’lük maçı ise saat 13.00’te başlayacak. Final maçının ardından düzenlenecek tören ile kupa ve madalyalar verilecek.

Türkiye Kupası’nda daha önce 4 kez final oynayan Yenimahalle Belediyesi SK, 2 kez (2015, 2017) kupayı kazanma başarısı gösterdi. 3 kez final oynayan Kastamonu Belediyesi GSK ise 1 kez (2021) kupayı müzesine götürdü.

Salon: THF Spor Salonu

Hakemler: Murat Çelik - Cengiz Ömer

Kastamonu Belediyesi: Marına Rajcıc, Elif Sıla Aydın (1), Yağmur Toprak, Serpil İskenderoğlu, Nurceren Akgün Göktepe (1), Neslihan Çalışkan (6), Betül Yılmaz (2), Halime İslamoğlu, Ceren Demirçelen (2), Jovanka Radicevic (9), Sara Kovarova (3), Merve Durdu, Kübra Sarıkaya (2), Cansu Akalın, Milena Raicevic (4)

Yalıkavakspor: Sevilay İmamoğlu Öcal, Buket Yılmaz (1), Esma Adnar, Fatma Gül Sakızcan (7), Esin Sağdıç, Yasemin Şahin (4), Diğdem Hoşgör(5), Nurşah Sancak (3), Çağrı Çinkan, Zehra Oğuz, İlke Yıldız, Andrezza Paızınho Sales Dos Santos (1), Valeriia Baranik (2), Yeliz Yılmaz (1), Kübra Yılmaz (3), Sinem Yapıcı

Sarı Kartlar: Neslihan Çalışkan , Ceren Demirçelen, Sara Kovarova (Kastamonu Belediyesi), Yasemin Şahin, Didem Hoşgör, Valeriia Baranik (Yalıkavakspor)

2 Dakika Cezası: Neslihan Çalışkan, Betül Yılmaz, Merve Durdu, Milena Raicevic (Kastamonu Belediyesi), Fatma Gül Sakızcan, Valeriia Baranik (2), Kübra Yılmaz (Yalıkavakspor)