GSB IHF EHF
  

Veteran Hentbol Turnuvası Urla'da yapılacak: #HentbolTutkudur

23.06.2022 11:31

Türkiye Hentbol Federasyonu Veteran Hentbol Kurulu tarafından Türkiye'de ilk defa düzenlenecek olan Veteran Hentbol Turnuvası, 23-26 Haziran 2022 tarihleri arasında Urla'da yapılacak.

İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü'nde gerçekleştirilecek Veteran Hentbol Turnuvası 2022'de maçlar, kadınlar ve erkeklerde 35–45 yaş ile 45 yaş üstü olmak üzere ikişer kategoride oynanacak.

Turnuvanın açılış maçında THF Başkanı Uğur Kılıç, Dışişleri Bakan Yardımcısı ve AB Büyükelçisi Faruk Kaymakçı, Buca Belediye Başkanı Erhan Kılıç, Girne Esentepe Belediye Başkanı Cemal Erdoğan, Geyve Gençlik Spor İlçe Müdürü Nurcan Tabakoğlu, İzmir Büyük Şehir Belediyesi Spor Kulübü Başkanı Ersan Odaman ile THF Yönetim Kurulu ve yetkililerinin yer aldığı A Takım ile, turnuvada mücadele edecek takım oyuncularından oluşan B Takımı karşılaşacak. Karşılaşmayı MHK Başkanı Hakan Küçükyılmaz yönetecek.

Veteran Hentbol Turnuvası'nı değerlendiren THF Veteranlar Kurulu Başkanı Ayten Altun, "Avrupa Veteran Hentbol oyun kurallarının uygulanarak yapılacak turnuva ülkemizde bir ilk olacak. Çeşitli illerimizden kadın ve erkek takımları olarak 35-45 ve 45 yaş üstü kategorilerinde sekiz erkek ve altı kadın takımı katılıyor. Turnuvamız 24 Haziran Cuma sabah saat 09.30'da Dışişleri Bakan Yardımcımız Faruk Kaymakçı ve THF Başkanımız Uğur Kılıç'ın da katılacağı açılış seremonisi ile başlayacak. İki gün devam edecek turnuvamız, Cumartesi günü final maçının ardından saat 19.00'da ödül töreni ile sona erecek. #HentbolTutkudur mottosuyla yola çıkarken, tüm hentbol severleri turnuvamıza bekliyoruz" dedi.


A Takımı
-Faruk Kaymakçı (Dışişleri Bakan Yardımcısı, AB Büyükelçisi)
-Uğur Kılıç (THF Başkanı)
-Nurcan Tabakoğlu (Geyve Gençlik Ve Spor İlçe Müdürü)
-Ersan Odaman (İzmir Büyük Şehir Belediyesi Spor Kulübü Başkanı)
-Erhan Kılıç (Buca Belediye Başkanı)
-Cemal Erdoğan (Girne Esentepe Belediye Başkanı)
-Mesut Çebi (THF Başkan Vekili)
-Altay Atlı (THF Yönetim Kurulu Üyesi)
-Zeki Pehlivan (THF Genel Koordinatörü)
-Ayberk Dilmen (THF MHK Üyesi)

Turnuvaya başvuru detayları ekteki dokümanlarda yer alıyor.