GSB IHF EHF

"Üç galibiyet daha alıp, bu grubu birinci olarak tamamlayacağız"

05.01.2022 23:14

Türkiye Hentbol Federasyonu Başkanı Uğur Kılıç, 2023 Dünya Şampiyonası Avrupa Elemeleri 1. Grup'taki üçüncü maçında ağırladığı Belçika'yı 30-25 yenen A milli erkek hentbol takımının başarılı bir mücadele sergilediğini ve güzel bir karşılaşma izlediklerini söyledi.

Kastamonu'da ilk kez milli maç oynadıklarını belirten Uğur Kılıç, "Kastamonu seyircisine sonsuz teşekkür ediyorum. Bu galibiyeti onlara armağan ediyoruz. Sahada sporcularımız terlerinin son damlasına kadar mücadele ettiler. İnşallah üç galibiyet daha alıp, bu grubu birinci olarak tamamlayacağız" dedi.

Kastamonu'da çok iyi bir organizasyon olduğunu aktaran Kılıç, "Salon tamamen doluydu. Bir bu kadar daha olsa dolacaktı. Kastamonu bir hentbol şehri. Bu galibiyeti sonuna kadar onların enerjisine hediye ediyoruz. Kovid-19 ortamında maçlar yapılıyor. Buradan sonra Belçika'ya eksiksiz gidip, oradan da galibiyetle dönmek istiyoruz. Sporcularımıza ve teknik ekibimize sonuna kadar inanıyorum. Çok yetenekli ve istekli bir takımımız var" ifadelerini kullandı.