GSB IHF EHF
  

Spor Aşkı Engel Tanımaz töreni Ankara'da yapıldı

12.05.2022 17:15"Spor Aşkı Engel Tanımaz" Özel Eğitim Okullarına Spor Malzemesi Dağıtım Töreni Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde gerçekleştirildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, program öncesinde, tırlar ve spor malzemelerin bulunduğu alanı ziyaret etti, engelli sporcularla sohbet etti, fotoğraf çektirdi.

Etimesgut Bilim ve Sanat Merkezi öğrencilerinden oluşan müzik topluluğu, program öncesinde müzik dinletisi sundu. Öğrenciler, "Bana her şey seni hatırlatıyor" şarkısını çaldı.

"Spor Aşkı Engel Tanımaz" projesini anlatan videonun izletildiği programda, engelli milli sporcular Öznur Cüre ve Merve Seda Özsu, selamlama konuşması yaparak, spora ve eğitime katkıları nedeniyle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan'a teşekkür etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasının ardından Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki spor malzemelerinin yer aldığı tırlar yola çıktı.

Erdoğan, "Yolları açık olsun. Rabbim kazadan belada muhafaza etsin. Spor aşkı engel tanımaz." diyerek tırları uğurladı.

Engelli milli sporcular, günün anısına Cumhurbaşkanı Erdoğan'a, imzalı milli takım forması ve elle işlenmiş semazen tablosu hediye etti.

Törene, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu ile Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer katıldı. Törende Türkiye Hentbol Federasyonu Genel Koordinatörü Zeki Pehlivan da beraberindeki spocularla yer aldı.