GSB IHF EHF
  

Miniklerde şampiyonlar belli oldu

21.06.2019 00:00

Minikler Türkiye Hentbol Şampiyonası sona erdi. Erkeklerde Isparta Aile ve Sosyal Politikalar GSK, kızlarda ise Adana Adasokağı SK şampiyon oldu.

Minik erkekler Türkiye şampiyonası Aydın Kuşadası'nda gerçekleştirildi. Final maçında Ankara Gazi Üniversitesi SK ile karşılaşan Isparta Aile ve Sosyal Politikalar GSK rakibini 25-22 yenerek şampiyon oldu.

3.-4.'lük maçında ise Bursa Hentbol SK, Tokat Turhal M.Ali İOK spor kulübünü 23-17 mağlup ederek üçüncü oldu.

Müsabakaların ardından düzenlenen törenle dereceye giren takımlara kupa ve madalyalarını Kuşadası Kaymakamı Sadettin Yücel, Kuşadası Belediye Başkan Yardımcısı Hayati Atlı, Hentbol Federasyonu İl Temsilcisi Mehmet Aydın, İlçe spor müdürü vekili Hakan Yazıcı tarafından verildi.

Ayrıca şampiyonada seçilen en iyi sporculara da ödülleri takdim edildi. 

KIZLARDA ŞAMPİYON ADANA ADASOKAĞI SK
Bursa Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü işbirliğiyle Mudanya’da düzenlenen Minik Kızlar Türkiye Şampiyonasına 11 ilden 11 takım ve yaklaşık 150 sporcu katıldı. 

17-21 Haziran 2019 tarihleri arasında İlçe Spor Salonunda düzenlenen Şampiyona 5 gün boyunca zorlu mücadelelere sahne oldu. Final karşılaşmasında Elazığ Sosyal Yardımlaşma Derneği Spor Kulübü ile karşılaşan Adana temsilcisi Adasokağı Spor Kulübü, çekişmeli geçen maçı 20-17 kazanarak Şampiyonluk kupasının sahibi oldu. Elazığ Sosyal Yardımlaşma Derneği Spor Kulübünün ikinci olduğu Şampiyonada, İzmir Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü üçüncü ve Turgutlu Belediye Spor Kulübü de dördüncü oldu. 
Müsabakalar sonunda Mudanya Kaymakamı Faik Oktay Sözer, Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Sevgin Güneş, İlçe Sağlık Müdürü Nalan Yıldız ve Hentbol Federasyonu İl Temsilcisi Metin Koçak tarafından dereceye giren takımlara madalya ve kupa verildi.