GSB IHF EHF
  

MİNİ-MİNİ HENTBOL TÜRKİYE ŞAMPİYONASI

10.09.2021 12:13

2014 – 2015 SEZON

HENTBOL SEZONU MİNİ-MİNİ MÜSABAKA TALİMATI

24 - 28 Haziran 2015

KULÜP BİLGİ FORMU

 

Şampiyonanın teknik toplantısı 23 Haziran 2015 Salı günü saat 17:00'de Amasya Şehir Stadında yapılacaktır. 17:30'da ise akşam yemeği verilecektir.

 

OYUN KURALLARI

 

 • Müsabakalara 2005 – 2006 – 2007  Doğumlu sporcular katılabileceklerdir.
 • Müsabakalara kulüp adına katılma zorunluluğu vardır. Katılan kulüpler yalnızca 1 kategoride mücadele ederler.
 • Sahaya 5 oyuncu yer alır (4 oyuncu ve 1 kaleci)
 • Kalenin boyutları: 240cm x170 cm dir.
 • Sahanın boyutları: 13m-15m x 18m-20 m dir.
 • Maç süresi 2 x 12 dakikadır. Devre arası 5 dakikadır.
 • Toplamda her takımın 3 mola hakkı vardır.  Mola süreleri 1 dakikadır.

                    

 • Mini-Mini Hentbolun kuralları normal hentbol kurallarından temel alınır ama teknik faullerle ilgili kurallar çocukların yaşlarına ve oyunlara katılımlarındaki becerilerine göre hakem tarafından inisiyatif kullanılarak ayarlanır.
 • Oyuncular arasındaki kasıtlı fiziksel temastan kaçınılmalıdır.
 • Savunma yapmaya sporcular kendi yarı sahasında başlarlar kendi yarı sahasında savunma yapmasına arasında izin verilmez.
 • Mini-Mini hentbol oynayarak çocuklar, kuralları anlamayı ve onları kabul ederek oynamayı öğrenir.
 • Mini-Mini hentbol esnasında çocukları eğiten ve onların  kuralları anlamasını sağlayan bir hakem ve antrenörleri vardır .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

MİNİ – MİNİ HENTBOL TÜRKİYE ŞAMPİYONASI

 

Mini – Mini Türkiye Şampiyonası Amasya ilinde 24 – 28 Haziran 2015 tarihleri arasında Federasyonca belirlenen 2 farklı salonda yapılacaktır. Müsabakaların bitiş tarihi katılacak takım sayısı ve müsabakalara göre daha öncede bitirilebilinir.

 

 

1)      Şampiyonaya katılacak takımların 15 Haziran 2015 Pazartesi gününe kadar ekte yer alan bilgi formunu doldurarak Federasyonumuza ulaştırmaları gerekmektedir. Bu tarihe kadar başvuru yapmayan kulüpler kesinlikle şampiyonaya katılamayacaktır.

 

2)      Federasyon Temsilcileri Federasyon tarafından belirlenecek olup Müsabaka Talimatında Geçmeyen Konular Hakkında Karar Verme Yetkisine sahiptirler.

 

3)      Yarışmalara katılacak takımların İllerindeki Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüklerinden alacakları onaylı takım listelerini getirmeleri zorunludur.

 

4)      Yarışmalara katılacak takımlar Fotoğraflı Nüfus Cüzdanları, Sağlık raporu ve veli izin belgelerini ibraz etmek zorundadır.

 

5)      Federasyon Temsilcileri / Gözlemcileri ve Hakemleri Evrak Kontrollerini Teknik Toplantıda ve gerekirse müsabaka veya müsabaka esnasında yapabileceklerdir.   

 

6)      Mini – Mini Türkiye Şampiyonasına öncelikle illerinde belirtilen yaş kategorisine Katılmış Kulüp takımlarına yer verilecektir. Uygun görülmesi ve olanakların oluşması sonucunda başvuru yapan diğer takımlarda turnuvada Federasyonun izni doğrultunda katılım yapabilecektir.

 

7)      Mini – Mini Türkiye Şampiyonasına katılacak takımların (10 Sporcu 2 Antrenör/ İdareci) Toplamda 12 Kişi olmak üzere, kalacak yer, yemek ( Sabah, Öğlen, Akşam ) Eğlence, Gezi v.b ihtiyaç ve Faaliyetleri Federasyonca belirlenen yerlerde ücretsiz olarak karşılanacaktır.

 

8)      Mini – Mini Türkiye Şampiyonasına katılacak takımlara yol ücreti Federasyon tarafından ödenmeyecektir.

 

 

 

TEKNİK BİLGİ ve DANIŞMA İÇİN

MUSTAFA GÖDEK: 0532 645 04 06

 

KULÜP BİLGİ FORMU

KATILACAK TÜM TAKIMLARA

BAŞARILAR DİLERİZ.